Wściekli Serbowie znów piszą o skandalu. "Jak długo jeszcze?"

"Skandal. Znowu nas prowokują. Jak długo jeszcze? Czy ci ludzie wiedzą, że mecz jest rozgrywany między Serbią a Szwajcarią?" - pytał serbski dziennik "Kurir", odnosząc się do prowokacji ze strony kibiców Szwajcarii i Albanii, wykonujących gest dwugłowego orła.

Mecz Szwajcarii z Serbią był jednym z najciekawszych spotkań w trzeciej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Ostatecznie do fazy pucharowej katarskiego mundialu awansowali ci pierwsi, którzy wygrali 3:2 po bramkach Breela Embolo, Xherdana Shaqiriego oraz Remo Freulera - po stronie Serbii gole strzelali Dusan Vlahović oraz Aleksandar Mitrović. 

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Serbowie reagują na prowokacje od kibiców ze Szwajcarii i Albanii. "Jak długo jeszcze?"

Szwajcaria rywalizowała z Serbią na mistrzostwach świata w 2018 roku w Rosji. Wtedy Szwajcarzy wygrali 2:1 po golach Granita Xhaki oraz Xherdana Shaqiriego. Sporą kontrowersję wywołały gesty Szwajcarów, którzy ze swoich dłoni ułożyli dwugłowego orła, który jest symbolem Albanii. Zarówno Xhaka, jak i Shaqiri urodzili się w Kosowie, a Serbia jest jednym z niewielu państw, który nie uznaje niepodległości Kosowa. W związku z tym gesty Szwajcarów zostały odebrane jako wsparcie dla Kosowa.

Wtedy Granit Xhaka i Xherdan Shaqiri nie zostali ukarani zawieszeniem, a pomocnik Arsenalu mówił przed starciem na katarskim mundialu, że żałuje tego zachowania. Szwajcaria pokonała 3:2 Serbię w grupie G mistrzostw świata w Katarze, a żaden z piłkarzy nie prowokował kibiców gestami. Serbski dziennik "Kurir" wyłapał kilku fanów na trybunach 974 Stadium, którzy wykonywali gest dwugłowego orła tuż przed rozpoczęciem spotkania.

"Skandal. Znowu nas prowokują. Jak długo jeszcze? Czy ci ludzie wiedzą, że mecz jest rozgrywany między Serbią a Szwajcarią?" - pyta dziennik "Kurir". Na zdjęciach znajdowali się kibice ze Szwajcarii i Albanii. Jeden z nich nosił na głowie kapelusz z flagą Albanii. Z kolei przed czwórką kibiców wisiała flaga Szwajcarii.

Reprezentacja Szwajcarii zajęła drugie miejsce w grupie G mistrzostw świata w Katarze i zagra o ćwierćfinał z Portugalią. Mecz odbędzie się we wtorek 6 grudnia o godz. 20:00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA