FIFA wybrała sędziego meczu Polska - Francja. Lubi rozdawać kartki

Poznaliśmy arbitra, który poprowadzi mecz Francji z Polską. Będzie to Jesus Valenzuela, czyli arbiter z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w Ameryce Południowej.

Niedzielny mecz Francji z Polską to jedno z najważniejszych spotkań naszej reprezentacji w ostatnich latach. Tym bardziej może cieszyć fakt, że arbitrem spotkania będzie bardzo doświadczony sędzia z Wenezueli, Jesus Valenzuela. Jego doświadczenie w meczach na najwyższym poziomie może robić wrażenie.

Zobacz wideo Ojrzyński: W polskiej lidze jest kilku zawodników, którzy mogliby Messiego postawić do pionu

Znany w Ameryce Południowej

Valenzuela jest arbitrem FIFA od 2013 roku. Od tej pory, kibice z Ameryki Południowej wielokrotnie mieli przyjemność oglądać spotkania prowadzone przez Wenezuelczyka. Poza krajową ligą 39-letni arbiter miał w przeszłości przyjemność zostać rozjemcą w 29 spotkaniach Copa Libertadores, 21 Copa Sudamericana, czy trzech Copa America 2019 i 2021. 

Oprócz tego Wenezuelczyk sędziował także w jednym turnieju ogólnoświatowym. Mowa tu o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie poprowadził 3 spotkania.

Oto najgorszy piłkarz MŚ 2022. Cały świat zgodny: Oto najgorszy piłkarz MŚ 2022. Cały świat zgodny: "Koszmar", "Najśmieszniejszy"

Nie boi się pokazywać kartek

Jedną z cech charakterystycznych Valenzueli jest łatwość w pokazywaniu żółtych kartek. W swojej karierze Wenezuelczyk ukarał nimi 1094 razy, co przy 224 poprowadzonych meczach robi wrażenie. W samym Copa America 2021, w zaledwie dwóch meczach, przyszło mu trzynastokrotnie wyciągać żółty kartonik z kieszeni. 

Nieco inaczej wyglądało to w przypadku meczu Anglia - USA, który 39-latek sędziował w katarskim mundialu. Wówczas żaden z zawodników nie otrzymał żółtej kartki. Jednocześnie należy zauważyć, że jego praca była co najmniej bardzo dobra.

Spotkanie Polaków z Francuzami odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00. Jego stawką będzie awans do 1/4 finału katarskiego mundialu.

(Mecz pilki noznej Meksyk - Polska w Doha"Całkowite niepowodzenie". Francuzi wybrali najgorszego z Polaków w historii

Więcej o: