Oto wszystkie pary 1/8 finału MŚ. Są hity. Kiedy mecze? [TERMINARZ]

Faza grupowa mistrzostw świata w Katarze jest już za nami. Znamy komplet szesnastu drużyn, która będą walczyć o ćwierćfinał katarskiego mundialu. W tym gronie jest reprezentacja Polski, która zagra z Francją. Kiedy odbędą się mecze 1/8 finału MŚ?

Faza grupowa mistrzostw świata w Katarze jest już zakończona. Zwycięzcami grup A-H są Holandia, Anglia, Argentyna, Francja, Japonia, Maroko, Brazylia i Portugalia. Pozostałymi drużynami z awansem do fazy pucharowej są Senegal, USA, Polska, Australia, Hiszpania, Chorwacja, Szwajcaria oraz Korea Południowa. Nie będzie żadnej przerwy między fazami rozgrywek, więc zespoły zaczną walkę o ćwierćfinał błyskawicznie.

Zobacz wideo Jak jeździ się po rondzie w Katarze? "Kto szybszy i większy, ten ma pierwszeństwo"

Znamy terminarz meczów 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Polska zagra z Francją w niedzielę

Pierwsze mecze 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze odbędą się w sobotę 3 grudnia. Jako pierwsze rywalizację rozpoczną reprezentacje Holandii oraz Stanów Zjednoczonych, które zagrają o godz. 16:00 na Khalifa International Stadium w Ar-Rayyan. Cztery godziny później swoje spotkanie zagrają Argentyna oraz Australia na Ahmad Bin Ali Stadium. Dla polskich kibiców najważniejszy mecz odbędzie się dzień później.

Reprezentacja Polski zagra z Francją w niedzielę 4 grudnia o godz. 16:00 na Al Thumama Stadium w Dosze. Pozostałe mecze tej fazy mistrzostw świata w Katarze są zaplanowane na 5 i 6 grudnia. W "polskiej" części drabinki znajdują się pary Anglia - Senegal, Maroko - Hiszpania oraz Portugalia - Szwajcaria. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza, w przypadku pokonania Francji, będzie rywalizowała o półfinał z lepszą drużyną z pary Anglia - Senegal.

Po 1/8 finału mistrzostw świata czekają nas dwa dni przerwy na katarskim mundialu. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 9 i 10 grudnia, półfinały - 13 i 14 grudnia, natomiast mecz o trzecie miejsce i finał - odpowiednio 17 i 18 grudnia.

Mecze 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze:

  • Holandia - USA (3 grudnia, godz. 16:00),
  • Argentyna - Australia (3 grudnia, godz. 20:00),
  • Francja - Polska (4 grudnia, godz. 16:00),
  • Anglia - Senegal (4 grudnia, godz. 20:00),
  • Japonia - Chorwacja (5 grudnia, godz. 16:00),
  • Brazylia - Korea Południowa (5 grudnia, godz. 20:00),
  • Maroko - Hiszpania (6 grudnia, godz. 16:00),
  • Portugalia - Szwajcaria (6 grudnia, godz. 20:00).
Więcej o:
Copyright © Agora SA