Natychmiastowa decyzja. Selekcjoner zwolniony po meczu. Najgorszy wynik od 16 lat

- Czas Diego Alonso jako trenera Urugwaju dobiegł końca - informuje urugwajski dziennikarz Diego Jokas. Decyzja władz Federacji Piłkarskiej Urugwaju ma być spowodowana odpadnięciem z mistrzostw świata w Katarze już w fazie grupowej.

Reprezentacja Urugwaju w ostatnim meczu mistrzostw świata w Katarze pokonała reprezentację Ghany 2:0, ale cztery zgromadzone punkty nie wystarczyły do wyjścia z grupy. Korea Południowa w ostatnich minutach pokonała Portugalię 2:1 i z takim samym dorobkiem punktowym zajęła drugie miejsce w grupie H. Pokłosiem słabego wyniku Urugwajczyków ma być zwolnienie trenera Diego Alonso. 

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Urugwaj odpada z mundialu i zwalnia trenera. Szybka decyzja związku

Selekcjoner Diego Alonso reprezentację Urugwaju objął 1 stycznia 2022 roku, zastępując na tym stanowisku zwolnionego w listopadzie 2021 roku Oscara Tabareza. Przed mundialem w Katarze zdążył rozegrać z kadrą dziewięć spotkań. Urugwajczycy wygrali sześć z nich, dwa razy remisowali i tylko raz przegrali. Dobra gra pozwalała liczyć urugwajskim kibicom na dotarcie do dalszej fazy trwających mistrzostw. 

Urugwaj rozpoczął mundial od remisu 0:0 z Koreą Południową, a w drugim spotkaniu uległ Portugalii 0:2. Wygrana z Ghaną pozwalała zachować szansę na awans do 1/8 finału, ale Koreańczycy rzutem na taśmę ograli Portugalię i Urugwaj musiał pożegnać się z turniejem. To pierwszy raz od 2002, kiedy Urugwajczycy nie zagrają w fazie play-off mistrzostw świata. 

Władze urugwajskiego futbolu stwierdziły, że po niespodziewanym odpadnięciu już w fazie grupowej, w kadrze przyszedł czas na zmiany. Pierwszą z nich ma być pożegnanie się z trenerem Diego Alonso. 

- Czas Diego Alonso jako trenera Urugwaju dobiegł końca. AUF rozpocznie poszukiwania nowego trenera przed kwalifikacjami do mundialu, które rozpoczną się w 2023 roku - informuje na Twitterze dziennikarz Diego Jokas. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.