Pięć goli w meczu i awans Szwajcarii! "To był kosmos" [WIDEO]

Cztery gole w pierwszej połowie i jeden w drugiej. Szwajcaria po szalonym meczu ograła Serbów 3:2 i wyszła z grupy, tuż za Brazylią. Serbowie znowu mieli być "czarnym koniem" i znowu zawiedli.

Minęło zaledwie 20 sekund, a Szwajcaria już powinna prowadzić. Najpierw oddał strzał Granita Xhaka, ale piłkę zablokował obrońca. Dopadł do niej Breel Embolo, jednak V. Milinković-Savić obronił jego strzał oraz dobitkę Xhaki.

Suarez wraca do domuUrugwaj wraca do domu. Wszystko szło dobrze, aż przyszła wiadomość z drugiego stadionu

Dziesięć minut później szczęście mieli Szwajcarzy, bo piłka po strzale z dystansu Żivkovicia trafiła w słupek.

Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać, bo tylko do 20. minuty, gdy Xherdan Shaqiri, który rozgrywał 111. mecz w kadrze, precyzyjnym strzałem pokonał V. Milinkovicia-Savicia. Chwilę później znowu był remis. Filip Kostić, król asyst z Juventusu, w swoim stylu dośrodkował lewą nogą, a Aleksandar Mitrović celnie główkował.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2, bo do siatki trafili także Dusan Vlahović oraz Embolo. Serb oddał lekki, ale precyzyjny strzał lewą nogą, tuż przy słupku, a urodzony w Kamerunie Szwajcar dostawił nogę do świetnego podania Silvana Widmera.

"To był kosmos"

Po 45 minutach awans mieli Brazylijczycy oraz Szwajcarzy. Serbowie w wirtualnej tabeli zamykali grupę G. Ale już w 48. minucie sytuacja drużyny Dragana Stojkovicia była jeszcze trudniejsza, bo Szwajcaria wyszła na prowadzenie. Piękną asystę zaliczył Vargas, który dograł do Remo Freulera. Ale cała akcja była zjawiskowa.

- Ta akcja to nie był majstersztyk! To był kosmos! - zachwycał się Kazimierz Węgrzyn z TVP Sport.

O gustach się nie dyskutuje, ale obok trafienia Richarlison z nożyc, to akcja Szwajcarów kandyduje do miana najpiękniejszej bramki fazy grupowej. Więcej goli w piątkowym meczu nie padło. W drugim meczu tej grupy Kamerun pokonał Brazylię 1:0.