"Skończył się sen". Urugwaj płacze po najgorszym mundialu od 16 lat

"Smutek", "do widzenia, "koniec marzeń" - tak urugwajskie media zareagowały na odpadnięcie kadry prowadzonej przez Diego Alonso z mistrzostw świata w Katarze. Urugwaj miał tyle samo punktów, co Korea Południowa, ale zespół ze wschodniej Azji zdobył więcej bramek w trakcie fazy grupowej.

Reprezentacja Urugwaju wygrała 2:0 z Ghaną po dwóch bramkach Giorgiana de Arrascaety, ale to nie wystarczyło do awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Wszystko dzięki wygranej Korei Południowej nad Portugalią (2:1), co było dosyć sporą niespodzianką. Tym samym Urugwaj nie awansował do 1/8 finału mundialu po raz pierwszy od 2002 roku, kiedy uzyskał mniej punktów od Danii oraz Senegalu.

Zobacz wideo Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Urugwajczycy piszą o klęsce na mistrzostwach świata. "Smutek"

Urugwajskie media były wyraźnie zasmucone z powodu odpadnięcia reprezentacji z mistrzostw świata w Katarze. "Smutek. Urugwaj wygrał, ale nie awansował. Dwa gole nie wystarczyły, przez co zostaliśmy wyeliminowani. Patrząc na to, jak przebiegał dzisiejszy mecz, to widać, że zareagowaliśmy późno i oddaliśmy dwa pierwsze mecze mundialu" - pisze portal carasycaretas.com.uy. "Do widzenia. Drużyna została wyeliminowana. Skończył się sen reprezentacji Urugwaju" - dodaje dziennik "El Observador".

"To koniec marzeń La Celeste i całego kraju. Urugwaj stał się kolejnym rozczarowaniem na mistrzostwach świata" - napisał urugwajski dziennik "El Pais". W podobne tony uderzył portal subrayado.com.uy. "Urugwaj wylądował poza mundialem, bo strzelił bramkę mniej od Korei. To było za mało. Urugwaj zrobił, co musiał, zagrał dobrze w ataku i wygrał" - czytamy w artykule. "Zespół Diego Alonso został wyeliminowany. Urugwaj stracił miejsce na mundialu po osiągnięciu fazy pucharowej w 2010, 2014 i 2018 roku pod kierunkiem maestro Oscara Tabareza" - dodaje m24.com.uy.

Z grupy H mistrzostw świata awansowała Portugalia oraz Korea Południowa. Kadra prowadzona przez Fernando Santosa zagra w 1/8 finału katarskiego mundialu zagra z drugą najlepszą drużyną grupy G, natomiast Korea Południowa - ze zwycięzcą tej grupy.

Więcej o: