Historyczna chwila. Tak koreańska drużyna dowiedziała się o awansie do 1/8 finału

Niesamowite sceny po meczu Korea Południowa - Portugalia. Piłkarze i sztab szkoleniowy utworzyli na środku boiska krąg i oglądali końcówkę starcia Urugwaj - Ghana. Chwilę później wybuchnęli radością.

To był jeden z najbardziej szalonych momentów tego turnieju. Koreańczycy wygrali mecz z Portugalią 2:1 po golu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. W tym momencie cieszyli się ze zwycięstwa, a po końcowym gwizdku nie mogli cieszyć się. Zawodnicy i sztab szkoleniowy utworzyli krąg na środku boiska i na telefonie przez kilka minut oglądali końcówkę starcia Urugwaj - Ghana. W tamtym meczu Urugwaj prowadził 2:0, ale nie mógł strzelić trzeciego gola. Gdyby tak się stało, to drużyna z Ameryki Południowej cieszyłaby się z awansu.

Korea Południowa awans zdobyła dzięki większej ilości bramek

Nagle piłkarze Korei Południowej rozpoczęli szaloną radość. To efekt tego, że sędzia zakończył mecz Urugwaj - Ghana. Koreańczycy awansowali do dalszej fazy dzięki większej ilości zdobytych bramek od Urugwajczyków (4-2).

Portugalia z sześcioma punktami wygrała grupę H. Drugie miejsce dla Korei Południowej (4.), trzecie zajął Urugwaj (4.), a czwarte Ghana (3.).

Portugalia i Korea Południowa w 1/8 finału zmierzą się z dwiema najlepszymi zespołami grupy G. Grają w niej Brazylia, Szwajcaria, Kamerun i Serbia. Rozstrzygnięcia w tej grupie w piątek o godz. 20. Relacja na żywo z meczu Brazylia - Kamerun i Szwajcaria - Serbia na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.