Wiadomość jak grom z jasnego nieba. Suarez zalał się łzami. Radość zmieniła się w rozpacz

Płaczący Luis Suarez - taki obrazek ujrzeli telewidzowie chwilę po tym, jak w drugim meczu grupy H Korea Południowa objęła prowadzenie. Urugwaj pożegnał się z mistrzostwami świata w Katarze już po fazie grupowej. Zwycięstwo z Ghaną (2:0) nie dało nic zespołowi z Ameryki Południowej.

Była 91. minuta meczu, kiedy Korea Południowa objęła prowadzenie z Portugalią dzięki trafieniu Hwang Hee-Chana. Dla Urugwaju, który co prawda prowadził 2:0 z reprezentacją Ghany, oznaczało to odpadnięcie z turnieju. Luis Suarez był załamany, kiedy dowiedział się, co dzieje się w drugim meczu tej grupy.

Luis Suarez odpada z grupy w ostatnim mundialu. Koszmar Urugwaju

Bramka dla Koreańczyków zwiastowała emocjonującą końcówkę w meczu Urugwaj - Ghana. Urugwajczycy potrzebowali jednej bramki, aby wrócić do gry i awansować do 1/8 finału. Na boisku nie przebywał już kapitan zespołu Luis Suarez, dla którego impreza w Katarze jest ostatnim mundialem w karierze. Piłkarz nie mógł pomóc już swojej drużynie, a kamery uchwyciły go zalanego łzami i kryjącego twarz w koszulce. Był załamany tym, że za kilka minut może pożegnać się z mundialem. Ponure nastroje panowały także wśród kibiców zgromadzonych na trybunach. Większość z nich płakała i nie dowierzała w to, co się dzieje.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Urugwajczycy po informacji o wyniku w drugim meczu, rzucili się do ataków, które jednak nie przyniosły skutku. Najlepsze okazje w samej końcówce mieli m.in. Edinson Cavani oraz Sebastian Coates, jednak zabrakło im celności. Kiedy niemal po 100 minutach rywalizacji, sędzia zakończył mecz piłkarze z Urugwaju mieli ogromne pretensje do arbitra, za co dwóch z nich obejrzało żółte kartki. Pozostali byli załamani faktem, że żegnają się z turniejem.

Reprezentacja Urugwaju w fazie grupowej wywalczyła 4 punkty, a więc tyle samo co Korea. O awansie tych drugich zdecydowało więcej strzelonych bramek.