Ryanair kpi z Belgów i Niemców i nawiązuje do popisów Szczęsnego

Oficjalne profile linii lotniczych Ryanair pozostają w doskonałej formie w mediach społecznościowych. Tym razem firma postanowiła zakpić z odpadnięcia Belgów i Niemców po odpadnięciu z mistrzostw świata w Katarze. Przy okazji bohaterami mema zostali Wojciech Szczęsny oraz Kylian Mbappe. - Nieoficjalne linie lotnicze - czytamy na Twitterze.

Faza grupowa mistrzostw świata w Katarze zmierza do końca, a do tej pory największymi sensacjami było odpadnięcie Belgii oraz Niemców, czyli drużyn, które uważane za kandydatów do medali katarskiego mundialu. Belgia w ostatnim spotkaniu grupowym zremisowała bezbramkowo z Chorwacją, natomiast kadra prowadzona przez Hansiego Flicka odwróciła negatywny wynik z Kostaryką i ostatecznie wygrała 4:2.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Ryanair kpi z Belgów i Niemców. A Szczęsny został "nieoficjalnymi liniami lotniczymi" Polski

Fakt odpadnięcia Belgów i Niemców z mistrzostw świata w Katarze nie uciekł linii lotniczej Ryanair, która postanowiła zakpić z obu reprezentacji w mediach społecznościowych. Irlandzka firma stwierdziła, że "nosi Belgię i Francję". Bohaterami mema zostali także Wojciech Szczęsny oraz Kylian Mbappe, których Ryanair określił "noszącymi Polskę oraz Francję". "To nieoficjalne linie lotnicze" - napisał Ryanair na Twitterze. Wpis firmy polubiło niemal 200 tys. użytkowników, a internauci docenili poczucie humoru Irlandczyków.

Tak fatalny wynik na mistrzostwach świata może się odbić na obu reprezentacji. Roberto Martinez zdecydował jeszcze przed startem mundialu, że odejdzie z kadry Belgii, o czym powiedział dziennikarzom tuż po odpadnięciu. - Podjąłem tę decyzję przed mistrzostwami świata, to był mój ostatni mecz w roli trenera. To bardzo emocjonalny moment - mówił Martinez. Z kolei Hansi Flick został zapytany o ewentualną dymisję. - Trudno na to odpowiedzieć od razu po meczu, kiedy zostaliśmy wyeliminowani - stwierdził Flick.

Z kolei Wojciech Szczęsny i Kylian Mbappe, czyli bohaterowie mema od Ryanaira, zmierzą się ze sobą w niedzielę 4 grudnia o godz. 16:00 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z lepszą drużyną z pary Anglia - Senegal. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: