Tak Katarczycy pożegnali Niemców. Bezlitosna "szydera" na wizji [WIDEO]

Niemcy nie dość, że odpadli już w fazie grupowej mundialu, to zostali na koniec wyśmiani przez Katar. W tamtejszej telewizji grupa gości szydziła z mistrzów świata z 2014 roku, zasłaniając usta i nawiązując do gestu Niemców przed meczem z Japonią. Na koniec pomachała do kamer, żegnając naszych zachodnich sąsiadów.

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie odpadła z mistrzostw świata już na etapie fazy grupowej. Chociaż niemieccy piłkarze wygrali 4:2 z Kostaryką w ostatniej kolejce, to wyeliminowała ich Japonia, która zgarnęła komplet punktów przeciwko Hiszpanii (2:1). Wcześniej pokonała też Niemców, dzięki czemu zajęła 1. miejsce w grupie E. Całą tę sytuację wykorzystano w katarskiej telewizji, która ironicznie pożegnała Niemców, nawiązując do ich gestu przed meczem z Japonią.

Zobacz wideo 33-letni Hindus podbija Polskę. "To wy mnie stworzyliście. Kocham was"

Katarczycy pomachali Niemcom na pożegnanie

Niemcy niespodziewanie przegrali 1:2 z Japonią, ale po meczu nie mówiono jedynie o wyniku. Uwagę zwrócono na gest, który wykonali piłkarze. Ci stanęli klasycznie do wspólnego zdjęcia, ale nagle zasłonili usta, co miało być oznaką protestu przeciwko cenzurze FIFA. Federacja poinformowała przed turniejem, że kapitan, który założy opaskę "OneLove" zamiast klasycznej opaski kapitańskiej, zostanie ukarany żółtą kartką na początku meczu. Opaski miały propagować akcję na rzecz integracji i walki z dyskryminacją orientacji seksualnej.

Katarczycy dobrze zapamiętali ten gest i ironicznie wykorzystali go po spotkaniu Niemiec z Kostaryką. Gdy było wiadomo, że podopieczni Hansiego Flicka odpadają z turnieju, wszyscy w studiu zasłonili usta i pomachali do kamer, ironicznie żegnając Niemców.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

To nie pierwszy raz w trakcie turnieju, gdy Katarczycy drwią z Niemców. Pierwszą ich odpowiedź  na manifestację Niemców można było zaobserwować jeszcze w trakcie meczu z Japonią. W loży VIP zasiadała niemiecka minister spraw wewnętrznych - Nancy Faeser i to ona założyła tęczową opaskę, której zabroniono nosić Neuerowi. Katarscy szejkowie również mieli przygotowane swoje opaski - zwracające uwagę na kwestie Palestyny, która od lat walczy o niezależność względem Izraela. Palestyńska mniejszość jest tam dyskryminowana, a pomiędzy obiema stronami dochodzi do krwawych konfliktów.

Kwestia opaski OneLove i samego gestu była także przedmiotem sporu w reprezentacji Niemiec, gdzie nie wszyscy piłkarze chcieli symbolicznie zasłonić usta. - Opaska "One Love" została zakazana tuż przed meczem, co rozczarowało i zdenerwowało kilku graczy. Chcieli coś pokazać. Przedyskutowaliśmy to jako zespół i zdecydowaliśmy, że wykonamy ten gest w proteście przeciwko FIFA. Jeśli coś robisz, to cały zespół. Szczerze mówiąc, teraz myślę, że polityka się skończyła - powiedział IIkay Gundogan, jeden z dwóch zawodników obok Antonio Ruedigera, który był przeciwny mieszaniu się w sprawy poza piłkarskie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.