Niebywałe osiągnięcie Japonii. Tego wyniku już się właściwie nie da przebić

Japończycy sensacyjnie wygrali z Hiszpanią i zajęli pierwsze miejsce w grupie. Zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym jest też historyczne. Żadna drużyna w historii MŚ nie spędziła tak mało czasu przy piłce, jak właśnie Japonia.

Japonia pokonała w czwartek Hiszpanię 2:1 w trzeciej kolejce fazy grupowej mundialu i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w grupie F. Tym samym z turnieju odpadli Niemcy, co jest największą sensacją turnieju. Wyczyn Japonii robi wrażenie, szczególnie gdy spojrzymy na statystyki.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Niesamowity wyczyn Japonii

Japonia zaskakuje piłkarski świat. W pierwszej kolejce sensacyjnie pokonała Niemców, by potem równie niespodziewanie przegrać z Kostaryką. Z ofensywnie grającą Hiszpanią nikt nie dawał jej większych szans. "Niebiescy Samurajowie" jednak triumfowali, tworząc znacznie mniej okazji. Do tego bardzo rzadko grali z piłką przy nodze.

Według statystyk od OptaAnalyst Japończycy spędzili zaledwie 17,7 proc. czasu gry przy piłce. Ten kosmicznie niski wynik to rekord mistrzostw świata. Żadna inna drużyna nie miała tak niskiego posiadania piłki w meczu na mundialu.

Kai HavertzNajsmutniejszy najlepszy piłkarz meczu. To zdjęcie wzbudza litość

Oficjalne statystyki FIFA są jeszcze brutalniejsze. Posiadanie piłki Japonii wyniosło zaledwie 16 proc. czasu. Taki wynik wziął się z tego, że światowa federacja od mundialu w Katarze inaczej liczy tę statystykę, dodając wynik "poza posiadaniem" (ang. in contest), który wynosił w tym przypadku 10 proc.

Japonia wygrała grupę E z dorobkiem sześciu punktów. W 1/8 finału zagra z Chorwacją, obecnym wicemistrzem świata. Z kolei Hiszpania podejmie Maroko. Z turnieju odpadły Niemcy i Kostaryka.

Mueller powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał. Mueller powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał. "Mam kilka ostatnich słów"

Więcej o: