Najwięksi zwycięzcy MŚ w Katarze. Zachwycili cały świat. "Heroiczna odwaga"

"Niesamowita Japonia", "Znowu to zrobili" - czytamy w zagraniczych mediach po sensacyjnej wygranej Japonii z Hiszpanią (2:1). Drużyna z Azji nieoczekiwanie zajęła w pierwsze miejsce w grupie i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata.

Na trwających mistrzostwach świata Japonia już raz zaskoczyła wszystkich i nieoczekiwanie ograła Niemców 2:1. W czwartek poszła o krok dalej. W decydującym o wyjściu z grupy meczu sensacyjnie pokonała 2:1 Hiszpanię i tym samym zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu.

Zobacz wideo Co tu się działo?! Ostatnie minuty Polska - Argentyna. "MAMY TO"

Zagraniczne media zachwycają się Japonią

Dzięki udanym występom i nieoczekiwanemu awansowi Japonia skradła serca zagranicznych mediów. "Japończycy to poważny zespół i nikogo się nie boją." - czytamy w chorwackim 24sata.hr. Dziennikarze z belgijskiego "Het Laatste Nieuws" z kolei nazwali japońskich piłkarzy "kaskaderami.

Zachwyceni azjatycką drużyną są także Włosi.  "Niesamowita Japonia" - czytamy w tytule artykułu w "La Gazzetta dello Sport". "Drugą fundamentalną zasadą Bushido, credo samurajów, jest Yu: „heroiczna odwaga". Japonia po raz kolejny była w stanie uhonorować je najlepiej, jak potrafi. Drużyna ponownie udowodniła, że jest zdolna do niesamowitych wyczynów" - napisali włosi, którzy odnieśli się do zbioru zasad japońskich samurajów, wśród których jest męstwo i odwaga. 

"Znowu to zrobili! Niesamowita noc" - czytamy z kolei w "Daily Mail". Anglicy byli pod wrażeniem gry Japończyków, którzy w drugiej połowie odwrócili losy rywalizacji i zaznaczyli także, że wyeliminowali Niemców. "Japonia zdobyła legion wielbicieli nie tylko za pokonanie drużyny Luisa Enrique, ale także za wyeliminowanie Niemiec." - napisali. 

Dziennikarze argentyńskiego "Ole" skupili się przede wszystkim na analizie gry reprezentacji Japonii. "Japończycy mieli plan i trzymali się go, nie zważając na wynik meczu Kostaryki z Niemcami. Zaskakujący kraj, który najpierw dał kopa Niemcom, a dziś zdobył dwie bramki, które nagrodziły wytrwałość." - czytamy. "Japonia prawdziwym czarnym koniem mistrzostw świata 2022 w Katarze. W szalonym zakończeniu w grupie E uzyskała przepustkę do 1/8 finału, a marzenie o tworzeniu historii tego kraju nadal trwa" - piszą z kolei dziennikarze meksykańskiego Fox Sports. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Japonia w 1/8 finału mistrzostw świata zmierzy się z Chorwacją. Spotkanie zaplanowane jest na 5 grudnia o 16:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.