"Jesteśmy piłkarskim karłem", "Ale wstyd". Rozpacz Niemców po kompromitacji na MŚ 2022

Niemcy po raz drugi z rzędu odpadli z mistrzostw świata już po fazie grupowej. Media za naszą zachodnią granicą uważają to za absolutną klęskę i nie zostawiają na drużynie Hansiego Flicka suchej nitki. "Wstyd", "Dramat", "Koszmar" - to tylko niektóre z określeń brutalnie podsumowujących występ reprezentacji.

Niemcy w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata musieli wygrać z Kostaryką i liczyć, że Japonia przegra z Hiszpanią. Plan udało zrealizować się połowicznie. Piłkarze Hansiego Flicka nie bez problemów wygrali z Kostaryką 4:2. Na złość zrobiła im jednak, po raz drugi na tym turnieju, reprezentacja Japonii. Azjaci wygrali niespodziewanie 2:1 z Hiszpanią i wyrzucili tym samym Niemców z turnieju. 

Zobacz wideo Głos kibica po meczu z Argentyną. Do studia zadzwoniła kobieta, która była przy porodzie syna Szczęsnego

Niemcy znowu odpadają z mundialu już po fazie grupowej. W kraju rozpacz. "Ale wstyd"

Oczywiście za naszą zachodnią granicą przyjęto taki wynik z ogromnym rozczarowaniem. Najważniejsze portale i dzienniki nie zostawiają suchej nitki na reprezentacji. 

"Ale wstyd! Opadamy" - pisze "Sport Bild". Dziennik w dalszej części tekstu podsumowującego występ Niemców w Katarze nie szczędził kolejnych drastycznych tytułów. Możemy przeczytać o "hańbie", "gorzkim rekordzie" (odpadnięcie drugi raz z rzędu po fazie grupowej - red.), "dramacie" i "trwającym koszmarze". "Po Rosji 2018 pomyśleliśmy: gorzej być nie może. Od dzisiaj wiemy: Jest coraz gorzej" - oceniają dziennikarze. "Teraz Niemcy to tylko piłkarski karzeł" - podsumowano. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Dzika jazda przeciwko Kostaryce wieńczy żenujący mundial" - piszą dziennikarze sport.de. "Ta katastrofa na mundialu była tak samo zła jak koszmar Rosji z 2018 roku" - dodano. Niemcy uważają, że kadencja Hansiego Flicka, choć bardzo krótka, już jest "ruiną". "Flick będzie miał wiele do wyjaśnienia w najbliższych dniach" - czytamy. Sugerują, że być może powinien on zostać czym prędzej zwolniony, zwłaszcza, że już za dwa lata Niemcy będą gospodarzami mistrzostw Europy, a sukces będzie wymagany. 

"Niemcy przeżywają katastrofę na mundialu" - pisze "Ruhr Nachrichten". "Zwycięstwo nad Kostaryką okazało się bezwartościowe" - dodano. Występ Niemców określono jako słaby, a zachowanie Hansiego Flicka, który szybko opuścił murawę po meczu z Kostaryką nazwano "tchórzliwym". Zawodników określa się natomiast jako "skompromitowanych". 

"Dramatyczny mundial" - to natomiast tytuł z "Sueddeutsche Zeitung" Wyjątkowo delikatnie sytuację podsumował portal sport1.de. "To koniec, koniec!" - napisano krótko. "Klęska" - obwieszcza "Sky Sport Germany". "Całkowicie zszokowany Hansi Flick przeklął, jego gwiazdy po prostu rozglądały się z przerażeniem po dramatycznym finale grupy" - dodano. 

Awans z grupy E do 1/8 finału wywalczyły Japonia i Hiszpania. Drużyna z Azji zmierzy się Chorwacją, natomiast piłkarze Luisa Enrique zagrają z Marokiem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.