Absolutna sensacja. Tak wygląda ostateczna tabela "szalonej" grupy E

W czwartek zakończyła się rywalizacja w grupie E mistrzostw świata. Niemcy wprawdzie pokonali Kostarykę 4:2, ale i tak pożegnali się z turniejem. Wzystko przez wynik drugiego spotkania, w którym Japonia pokonała Hiszpanię 2:1 i została niespodziewanym zwycięzcą grupy.

W czwartkowy wieczór poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia na mistrzostwach świata w Katarze. Zakończyła się rywalizacja w grupie E. Do ostatniej kolejki każda z drużyn miała szanse na awans do 1/8 finału, nawet Kostaryka, która w pierwszej kolejce przegrała z Hiszpanią aż 0:7. W trudnej sytuacji byli Niemcy, którzy po pierwszych dwóch meczach mieli tylko 2 punkty i zamykali tabelę.

Kolejne sensacje na mistrzostwach świata. Niemcy odpadają już po fazie grupowej

Największą niespodziankę ostatniej serii spotkań sprawiła Japonia. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni postawili się Hiszpanom, drużynie, która imponowała jak dotąd na katarskim turnieju. Azjaci natomiast po sensacyjnej wygranej nad Niemcami 2:1, niespodziewanie przegrali z Kostaryką (0:1). W czwartek znów pokazali jednak ducha walki, wykorzystali nieliczne okazje i umiejętnie się bronili. Wszystko to przełożyło się na zaskakujące zwycięstwo 2:1. Hiszpanie zaliczyli kosztowną wpadkę.

Kingsley Coman o Robercie Lewandowskim screenFrancuzi wiedzą, jak zatrzymać Lewandowskiego. Coman zdradził patent na Polaka

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kolejny raz rozczarowali też Niemcy. Mecz z Kostaryką zaczęli udanie, obejmując prowadzenie już w 10. minucie po strzale Serge'a Gnabry'ego. Wydawało się, że pewnie kroczą po zwycięstwo, jednak w 58. minucie wyrównał Yeltsin Tejeda. Niespełna 12. minut później Kostarykę na prowadzenie wyprowadził Juan Pablo Vargas i sensacja wisiała w powietrzu. Wynik ten eliminował bowiem z mundialu Niemców, ale i Hiszpanię. Nasi zachodni sąsiedzi wyrównali jednak szybko za sprawą trafienia Kaia Havertza. W 85. minucie Havertz trafił po raz drugi, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 4:2 ustalił Niclas Fullkrug. Było to tylko jednak zwycięstwo na pocieszenie. Niemcy drugi mundial z rzędu kończą już po fazie grupowej.

Wygrana Japonii oznacza, że to właśnie ta drużyna niespodziewanie przeskoczyła Hiszpanów w tabeli i awansowała do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Piłkarze trenera Hajime Moriyasu tym samym trafią w kolejnej rundzie na Chorwację, która zajęła drugie miejsce w grupie F. Hiszpanie natomiast zmierzą się ze zwycięzcą tejże grupy, Marokiem. Mecz Japonia-Chorwacja odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia. Maroko z Hiszpanią zagrają o ćwierćfinał dzień później.