Polski dziennikarz jednym pytaniem podpalił Serbię. Media piszą o skandalu

Serbskie media piszą o skandalu z udziałem polskiego dziennikarza Dariusza Farona. Na konferencji prasowej zadał on pytanie trenerowi reprezentacji Serbii związane ze wspieraniem Rosjan przez fanów bałkańskiej drużyny. Rzecznik prasowy szybko uciął temat.

Serbia została całkowicie zdominowana w meczu z Brazylią i zasłużenie przegrała 0:2. Po tym spotkaniu więcej mówiło się jednak o skandalicznym zachowaniu kibiców drużyny z Bałkanów. W trakcie meczu fani byli ubrani w koszulki reprezentacji Rosji, skandowali nazwisko Władimira Putina, a z trybun niosły się również hasła "Krym-Rosja! Kosowo-Serbia!".

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Polski dziennikarz poruszył temat wspierania Rosji. Serbowie piszą o skandalu

Zachowanie kibiców szybko obiegło media na całym świecie. W czwartek odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa przed meczem Serbii ze Szwajcarią. Był na niej obecny polski dziennikarz WP Dariusz Faron, który zadał trenerowi pytanie związane ze wspieraniem Rosji przez serbskich fanów. 

- Moje pytanie dotyczy serbskich kibiców, którzy otwarcie wspierają Rosję. Skoro wiemy jasno, że Rosja zabija niewinnych ludzi na Ukrainie, czy zgadzacie się z tym, że to jest nie do zaakceptowania? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czy wy też wspieracie Rosję? - zapytał. 

Szkoleniowiec nie odpowiedział na to pytanie, a rzecznik prasowy Milan Vuković poprosił wszystkich, aby trzymali się tematu piłki nożnej. - Przepraszamy, ale trener i piłkarz nie odpowiedzą na to pytanie. Jeśli ktoś ma pytanie związane z jutrzejszym meczem, to w porządku - stwierdził.

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w DohaWiadomo, kto skomentuje historyczny mecz Polska - Francja. TVP zaskoczyła

Całą sytuację opisał serbski portal Kurir.rs, nazywając ją skandalem i dodając, że "polski dziennikarz zadał prowokacyjne pytanie, które nie ma nic wspólnego z piłką nożną". 

To nie pierwszy raz, gdy podczas trwającego mundialu Serbowie dają o sobie znać w negatywny sposób. Po wspomnianym meczu z Brazylią piłkarze zawiesili w szatni flagę z mapą, na której ziemie serbskie obejmują również terytorium Kosowa. Do tego na płachcie pojawiło się również godło i wymowny napis: "Nie poddawaj się". Ponadto głośno jest również o seksskandalu z udziałem kilku piłkarzy tej reprezentacji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie Serbii ze Szwajcarią odbędzie się w piątek o 20:00. Drużyna z Bałkanów nadal ma szanse na awans do 1/8 finału i aby tego dokonać musi pokonać najbliższych rywali oraz liczyć na stratę punktów Kamerunu w meczu z Brazylią. Obecnie Serbowie zajmują czwarte miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu. 

MŚ 2022. Tabela grupy D

  1. Brazylia - 6 pkt, bramki 3:0
  2. Szwajcaria - 3 pkt, 1:1
  3. Kamerun - 1 pkt, 3:4
  4. Serbia - 1 pkt, 3:5

Kylian Mbappe odpowiada kibicom reprezentacji Tunezji.Kibice nie chcieli, by Mbappe wszedł na boisko. Zareagował [WIDEO]

Więcej o: