To aż niepojęte. Argentyna pobiła rekord. Absolutnie zmiażdżyła Polaków

Portal "Opta Analyst" przytoczył statystyki z meczu reprezentacji Polski z Argentyną (0:2). W nich można było dostrzec dominację kadry prowadzonej przez Lionela Scaloniego, ale szczególną uwagę zwraca jedna ze statystyk. Argentyna pobiła osobisty rekord w kontekście statystyki Expected Goals (xG) - mogła strzelić Polsce co najmniej jedną bramkę więcej.

Argentyna wygrała 2:0 z Polską po bramkach Alexisa Mac Allistera oraz Juliana Alvareza, dzięki czemu wywalczyła awans do fazy pucharowej mistrzostw świata i wygrała zmagania w grupie C. Kadra prowadzona przez Lionela Scaloniego zagra w 1/8 finału katarskiego mundialu z Australią. - Bardzo podobała mi się postawa dwójki środkowych obrońców i bardzo dobrze funkcjonowała nasza gra w ataku. Nie daliśmy Polakom nawet cienia nadziei, a to bardzo ważne - mówił Hernan Crespo w rozmowie z ESPN.

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Argentyna pobiła rekord. Nigdy wcześniej nie miała tak wysokiego współczynnika xG

Portal Opta Analyst opublikował dane statystyczne z meczu Polski z Argentyną (0:2). Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza oddała cztery strzały na bramkę rywala, ale żaden z nich nie był celny. Z kolei Argentyńczycy oddali 23 strzały, z czego dwanaście celnych. Argentyna miała 73 proc. posiadania piłki, a Polska - 27 proc. Uwagę przykuwa jednak inna statystyka podana przez "Opta Analyst" - konkretniej expected goals, czyli bramki oczekiwane. Reprezentacja Polski miała ten współczynnik na poziomie 0,3.

Reprezentacja Argentyny uzyskała wskaźnik 3,5 xG, co oznacza, że mogli zdobyć zdecydowanie więcej, niż dwie bramki. Spory wkład w tę wysoką statystykę Argentyńczyków miał rzut karny Leo Messiego, który ostatecznie został obroniony przez Wojciecha Szczęsnego. "Opta Analyst" podaje, że Argentyna pobiła swój rekord w kontekście statystyki expected goals od momentu, gdy Opta zbiera takie dane. Absolutnym rekordem na mundialach w kontekście xG jest mecz Belgii z Tunezją z MŚ w 2018 roku (5:2), gdzie ten współczynnik wynosił 5,2.

Mecz Argentyny z Australią w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 20:00 na Ahmad Bin Ali Stadium. Dzień później do gry wejdzie reprezentacja Polski, która od godz. 16:00 będzie rywalizować z Francją. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.