Argentyna nie zagrała tak od 1966 roku. Szkoda, że w meczu z Polską

Reprezentacja Argentyny pokonała 2:0 Polskę i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata z pierwszego miejsca w grupie C. W trakcie spotkania doszło do wręcz historycznej akcji, bo Argentyńczycy pobili swój rekord. Wykonali najwięcej podań od 1966 roku. Całość wykończyli trafieniem i pokonali Wojciecha Szczęsnego.

W pierwszym meczu mistrzostw świata w Katarze Argentyna sensacyjnie uległa Arabii Saudyjskiej 1:2. W kolejnych spotkaniach piłkarze Lionela Scaloniego byli w stanie odwrócić swoje losy pokonując Meksyk i Polskę po 2:0. W obu spotkaniach kontrolowali grę, ale przeciwko Polakom zaprezentowali prawdziwą boiskową dominację. Efektem była bramka Juliana Alvareza, która przechodzi do historii mundialu.

Argentyna nie strzeliła takiego gola od 1966 roku. Są jednak lepsi

W pierwszej połowie meczu Polska - Argentyna Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, dzięki czemu na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 0:0. Argentyńczycy objęli prowadzenie niespełna minutę po wznowieniu gry za sprawą Alexisa Mac Allistera i kwestią czasu wydawało się podwyższenie przez nich prowadzenia.

Tak stało się w 67. minucie meczu, kiedy precyzyjnym strzałem prawą nogą Wojciecha Szczęsnego pokonał Julian Alvarez. Argentyna cierpliwie budowała całą akcję i zbliżała się do pola karnego Polaków. Piłkę do Alvareza zagrał Enzo Fernandez, a było to 27. podanie w całej akcji. Od 1966 roku na mundialach prowadzone są szczegółowe statystyki i okazuje się, że była to rekordowa sekwencja podań prowadząca do bramki w historii występów Argentyny na prestiżowym turnieju.

Poprzednią najdłuższą sekwencją w historii argentyńskiej piłki na mundialu była bramka Estebana Cambiasso przeciwko Serbii na mundialu w 2006 roku w Niemczech. Wtedy przed zdobyciem gola Argentyńczycy wymienili 24 podania.

Rekordzistami w liczbie podań prowadzących do gola na mistrzostwach świata pozostają jednak piłkarze reprezentacji Anglii. W spotkaniu z Iranem, na tegorocznym mundialu, wymienili piłkę między sobą aż 35 razy i w konsekwencji bramkę na 6:1 zdobył Jack Grealish.

Argentyna dzięki pokonaniu Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie C i w 1/8 finału mistrzostw świata zmierzy się z reprezentacją Australii. Do tej pory obie drużyny zagrały ze sobą cztery razy. Argentyna okazywała się lepsza trzykrotnie, a w jednym meczu był remis. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 3 grudnia o godzinie 20:00 na Ahmad bin Ali Stadium w Al-Rayyan.