Cała Francja już czeka na mecz z Polską. Wymowna okładka

Reprezentacja Polski w niedzielę 4 grudnia zmierzy się z Francją w 1/8 finału mundialu w Katarze. Francuscy dziennikarze wierzą w sukces swojej drużyny, jednak zwrócili uwagę na Wojciecha Szczęsnego. "Często jest porzucany na pastwę losu przez drużynę, która jest tylko w stanie stawić opór" - napisano w "L'Equipe". Zapowiedź spotkania trafiła na okładkę czwartkowego wydania.

Polacy przegrali 0:2 z Argentyną w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Zawodnicy Czesława Michniewicza mimo porażki wywalczyli pierwszy awans do 1/8 finału mundialu od 36 lat. Na początek fazy pucharowej rywalem reprezentacji Polski będą obrońcy tytułu z 2018 roku, Francuzi. Starcie to jest już szeroko komentowane we francuskich mediach.

Zobacz wideo Polscy kibice bawią się w samolocie do Kataru [WIDEO]

Tylko dwie gwiazdy w reprezentacji Polski. "L'Equipe" nie ma złudzeń, kto będzie faworytem w 1/8 finału MŚ

Polscy piłkarze zmierzą się z Trójkolorowymi w niedzielę 4 grudnia. Francuskie media od razu postanowiły przyjrzeć się najbliższym rywalom. Grę reprezentacji ocenili między innymi dziennikarze francuskiego "L'Equipe". "Polska jest ultradefensywną drużyną, którą zbawią jedynie kontry i realizm Lewandowskiego. Dla Francji zmierzenie się z surową Polską oznacza zderzenie z niskim blokiem defensywnym, ciasnymi liniami" - czytamy. Zainteresowanie tym meczem pokazuje czwartkowa okładka gazety oraz tytuł "Le faux pas et la polka", czyli "Gafa i polka".

Dziennikarze są przekonani, że Francuzi są zdecydowanymi faworytami tego spotkania. W polskiej drużynie wyróżnili dwóch zawodników, Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego. "Na tym polega zarówno tragedia, jak i szczęście Wojciecha Szczęsnego: często jest porzucany na pastwę losu przez drużynę, która jest tylko w stanie stawić opór; ale przynajmniej na swoim stanowisku może praktycznie obejść się bez pomocy innych" - czytamy w ocenie polskiego bramkarza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przytoczono przy okazji wypowiedź kapitana reprezentacji Polski przed meczem 1/8 finału. "Tak, to dla nas duże wyzwanie" - czytamy w "L'Equipe". Robert Lewandowski nie traci wiary w zespół po meczu z Argentyną (0:2) i stara się patrzeć z optymizmem w przyszłość.

- Wiemy, że dzisiejszy mecz i ten następny będą na podobnym poziomie. A nawet na wyższym. Jestem przekonany, że jeśli przeanalizujemy grę w defensywie, ale też grę z piłką, to jesteśmy w stanie zagrać lepsze spotkanie  - powiedział. Więcej pomeczowych wypowiedzi Polaka znajdziesz na Sport.pl, TUTAJ>>>.

"Diabeł", który pozbawił Ghanę awansu do półfinału MŚ. "Nie muszę przepraszać"

Mecz Polski z Francją w 1/8 finału katarskiego mundialu odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 16:00.

Więcej o: