Nie miał pojęcia, komu pomaga. Dostał niesamowity prezent. "Tego nie można kupić"

Po spotkaniu Brazylii z Serbią (2:0) jeden z palestyńskich kibiców wyciągnął pomocną dłoń do rodziny Tite, selekcjonera Brazylijczyków. W ramach podziękowania został zaproszony na trening drużyny narodowej, a także otrzymał koszulkę z autografami zawodników.

Tite jest selekcjonerem reprezentacji Brazylii od 2016 roku. Obecne mistrzostwa świata są dla niego drugimi, w których prowadzi drużynę narodową tego kraju. Na turnieju w 2018 r. awansował z nią do ćwierćfinału. W nim Brazylia przegrała 1:2 z Belgią.

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Palestyński kibic pomógł wnuczkowi Tite. W nagrodę został zaproszony na trening Brazylii

Na mundialu w Katarze stawili się także najbliżsi selekcjonera, między innymi jego żona, córka i dwóch wnuczków. Po meczu z Serbią (2:0) w czwórkę udali się w kierunku metra w Dosze, lecz ze względu na późną porę (mecz skończył się około północy miejscowego czasu) Lucca, wnuczek brazylijskiego trenera, był zmęczony i trzeba było go nieść. Z pomocą przyszedł palestyński kibic, który na czas przemarszu do metra wziął Luccę na ręce. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedługo później brazylijska federacja przekazała, że wspomniany kibic został nagrodzony za pomoc. Zaproszono go na trening reprezentacji, gdzie Tite osobiście mu podziękował, poza tym otrzymał pamiątkową koszulkę z podpisami zawodników. - Okazał solidarność wykraczającą poza piłkę nożną. Oczywiście chcemy wygrywać, moim obowiązkiem jest robić, co tylko mogę, aby drużyna zwyciężała, ale są pewne rzeczy, które są ponadto. Sport ma ludzką stronę, w której chodzi o poczucie braterstwa i szacunku - wyjaśnił trener. Palestyński fan nie ukrywał radości z nagrody. - To wiele dla mnie znaczy, czegoś takiego nie można kupić - powiedział.

Spotkanie odbyło się 29 listopada. Data nie jest przypadkowa, tego dnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Solidarności z Narodem Palestyńskim. Ustanowiono go na pamiątkę wydarzeń z 29 listopada 1947 roku, gdy ONZ wydał rezolucję o podziale terytorium Palestyny, w wyniku czego powstały tam dwa państwa: arabskie i żydowskie.

Reprezentacja Brazylii kolejny mecz na mistrzostwach świata zagra w piątek 2 grudnia, jej rywalem będzie Kamerun. Relacja tekstowa z meczu na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.