Crespo wyróżnił jednego piłkarza po meczu z Polską. "Nie daliśmy im nadziei"

Argentyna zwycięstwem nad Polską zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału mistrzostw świata. Największe atuty w grze drużyny wskazał były reprezentant Argentyny, Hernan Crespo. "Bardzo podobała mi się postawa dwójki środkowych obrońców i bardzo dobrze funkcjonowała nasza gra w ataku" - ocenił były piłkarz.

Argentyńczycy w środowy wieczór świętowali zwycięstwo 2:0 z Polską oraz awans do fazy pucharowej mundialu w Katarze. Zawodnicy Lionela Scaloniego po nieudanym początku i porażce 1:2 z Arabią Saudyjską szybko wrócili na odpowiednie tory. W kolejnych dwóch spotkaniach odnieśli zwycięstwa (wcześniej 2:0 z Meksykiem) i zapewnili sobie wygraną w grupie C. 

Zobacz wideo Mateusz Borek się zawahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej

Crespo nie miał złudzeń po zwycięstwie Argentyny. "Nie daliśmy Polakom nawet cienia nadziei, a to bardzo ważne"

Świetną postawę Argentyny w decydującym spotkaniu z Polakami docenił były zawodnik reprezentacji, Hernan Crespo. "Bardzo podobała mi się postawa dwójki środkowych obrońców i bardzo dobrze funkcjonowała nasza gra w ataku. Nie daliśmy Polakom nawet cienia nadziei, a to bardzo ważne" - ocenił były napastnik w rozmowie z argentyńskim ESPN. Szczególne uznanie w jego oczach zyskał strzelec drugiej bramki, Julian Alvarez. "To, co tworzy Julian, jest interesujące. Kluczem jest jego plastyczność w ataku i obronie, aby Messi mógł odpocząć jako "dziewiątka". Przy swoim golu wycelował piłkę w idealne miejsce" - komplementował.

Przecież wszyscy wiedzieliśmy, kogo bierzemy. Michniewicz miał asa w rękawiePrzecież wszyscy wiedzieliśmy, kogo bierzemy. Michniewicz miał asa w rękawie

Zawodnik, który w 2013 roku zakończył piłkarską karierę, odniósł się także do meczu 1/8 finału. Jego zdaniem Argentyna w starciu z Australią będzie "superfaworytem", jednak nie zamierzał on lekceważyć rywala. "Dostaliśmy wielki cios w meczu z Arabią. Myślę, że zaprezentujemy się z dobrej strony, a mecz może mieć podobny przebieg jak starcie z Polską. Musimy wszystko zrobić tak dobrze, żeby wygrać" - stwierdził Crespo.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zawodnicy Lionela Scaloniego mecz 1/8 finału z Australią rozegrają w sobotę 3 grudnia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00.

Lionel Messi 2022 i Diego Maradona 1990Messi zabrał głos po meczu z Polską. Nawiązał do Diego Maradony

Więcej o: