Podwójna porażka rywali Polaków. Pracowali na to latami. To koniec

Meksyk na zakończenie fazy grupowej pokonał 2:1 Arabię Saudyjską. Taki wynik oznaczał koniec mundialu dla obu drużyn. Dla reprezentacji z Ameryki Północnej oznacza to koniec 44-letniej passy.

Reprezentacja Meksyku na początek rywalizacji w Katarze zremisowali 0:0 z Polską. W drugim spotkaniu przyszła porażka 0:2 z Argentyną, co jeszcze nie przekreślało szans drużyny na awans do 1/8 finału. Choć w 3. kolejce zawodnicy Gerardo Martino pokonali 2:1 Arabię Saudyjską, zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie. Pierwsze dwie lokaty zajęły odpowiednio Argentyna i Polska.

Zobacz wideo Tak Ochoa oszukał Lewandowskiego. "Nie każdy to zauważył"

Meksyk nie zdołał podtrzymać dobrej passy na mistrzostwach świata. Najboleśniejsza porażka od lat

Porażka w fazie grupowej tegorocznej imprezy jest przerwaniem trwającej 44 lata passy występów na mundialu. Po raz ostatni Meksykanie nie wyszli z grupy podczas mistrzostw świata w 1978 roku w Argentynie. Od tego momentu regularnie meldowali się oni przynajmniej w 1/8 finału. W 1986 roku, kiedy Meksyk był gospodarzem mundialu, drużynie udało się dotrzeć do ćwierćfinału i powtórzyć najlepsze osiągnięcie w historii (wcześniej 1970 rok). 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po drodze Meksyk co prawda nie zagrał w dwóch edycjach imprezy. W 1982 roku reprezentacji nie udało się wywalczyć awansu na mundial w Hiszpanii, a w 1990 roku została ona zdyskwalifikowana. Warto zwrócić uwagę, że gdy po 78' Meksyk już meldował się na turnieju, to zawsze cieszył się z awansu do fazy pucharowej.

Największym sukcesem w historii reprezentacji jest złoto olimpijskie, wywalczone w 2012 roku w Londynie. Podczas poprzednich igrzysk w Tokio Meksykanie wywalczyli z kolei brąz. Dodatkowo mają na koncie 11 tytułów mistrza Ameryki Północnej. Ostatnie trofeum wywalczyli w 2019 roku.

Podczas rywalizacji w Katarze pozostało już tylko 6 wolnych miejsc w 1/8 finału. Awans z czterech pierwszych grup wywalczyły Holandia, Senegal, Anglia, Stany Zjednoczone, Argentyna, Polska, Francja i Australia. Po 2. kolejkach przepustkę do kolejnej fazy wywalczyły też już Brazylia i Portugalia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA