Oto data i godzina meczu Polska - Francja w 1/8 finału MŚ 2022. Jeszcze nie graliśmy o tej porze

Reprezentacja Polski zagra z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Już wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie.

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze, mimo porażki 0:2 z Argentyną po bramkach Alexisa Mac Allistera oraz Juliana Alvareza. Meksyk do samego końca walczył o lepszy bilans bramkowy, ale finalnie wygrał tylko 2:1 z Arabią Saudyjską. "Ten mecz oglądało się z zapartym tchem, wielkimi oczami i telefonem w ręce, by spoglądać na równoległy mecz Meksyku z Arabią Saudyjską. Wszystko wisiało na włosku" - pisał Dawid Szymczak, korespondent Sport.pl w Katarze.

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

Znamy datę i godzinę meczu Polska - Francja na MŚ 2022

Reprezentacja Polski ostatecznie zajęła drugie miejsce w grupie C mistrzostw świata z czteroma punktami i zagra w 1/8 finału katarskiego mundialu z Francją, czyli zwycięzcą grupy D. To będzie pierwszy mecz o stawkę między tymi dwiema drużynami od 16 sierpnia 1995 roku i meczu eliminacji do Euro 1996. Wtedy Polska zremisowała 1:1 z Francją, a jedyną bramkę dla naszej kadry zdobył Andrzej Juskowiak.

Łącznie reprezentacja Polski zagrała siedemnaście spotkań z Francją. Tylko trzy z nich kończyły się zwycięstwami Polaków (ostatni raz w sierpniu 1982 roku w sparingu - 4:0), sześć z nich kończyło się remisem i ośmiokrotnie wygrywali Francuzi. Ostatni mecz między Polską a Francją odbył się 9 czerwca 2011 roku w Warszawie, gdzie Francja wygrała 1:0 po samobójczym trafieniu Tomasza Jodłowca, ale świetny mecz między słupkami zagrał Wojciech Szczęsny.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport poinformował, że mecz Polski z Francją odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godz. 16:00 na Al Thumama Stadium w Dosze. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.