Niemcy poprosili Hiszpanię o pomoc na MŚ 2022. "Zrobimy to"

Antonio Rudiger podszedł do Daniego Carvajala po meczu Niemców z Hiszpanią (1:1) i miał wyjątkową prośbę. Apelował, by kadra Luisa Enrique zagrała o zwycięstwo w meczu z Japonią, co zwiększy szanse Niemców na awans do fazy pucharowej katarskiego mundialu. Ciekawe szczegóły dotyczącej tej sytuacji zdradził Dani Olmo.

Reprezentacja Niemiec wciąż nie może być pewna awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Kadra prowadzona przez Hansiego Flicka przegrała 1:2 z Japonią w pierwszym meczu i zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugiej kolejce dzięki trafieniu Niclasa Fullkruga w końcówce spotkania. Obecnie Niemcy z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy E i zagrają w ostatniej kolejce fazy grupowej z Kostaryką, która ma trzy punkty po wygranej z Japonią.

Zobacz wideo Michniewicz zażartował z reprezentanta Polski: Ty to jesteś tylko bogaty

Niemcy zwrócili się z prośbą do Hiszpanów. Chcą pomocy w awansie do fazy pucharowej MŚ

Helena Condis, hiszpańska dziennikarka radia Cadena COPE, poinformowała, że po meczu Hiszpanii z Niemcami doszło do ciekawej sytuacji w strefie, w której piłkarze udzielają wywiadów. Antonio Rudiger znalazł Daniego Carvajala, kolegę z Realu Madryt, i powiedział mu, że Hiszpania musi wygrać z Japonią w ostatniej kolejce. Warto dodać, że podobną prośbę od kolegów z RB Lipsk otrzymał Dani Olmo. - Kilku kolegów podeszło do mnie z prośbą, by wygrać ostatni mecz. I to zrobimy, bo zawsze wychodzimy na boisko z myślą, żeby wygrać - powiedział.

Portal theanalyst.com wyliczył tuż po meczu z Hiszpanią, że Niemcy mają 59 proc. szans na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Aby tak się stało, Niemcy muszą wygrać z Kostaryką i jednocześnie liczyć na to, że Hiszpania pokona Japonię lub mecz zakończy się remisem, a oni pokonają Kostarykę dwoma golami. Theanalyst.com dodaje, że kadra prowadzona przez Hansiego Flicka nie ma żadnych szans, by wygrać zmagania w grupie E.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeśli Niemcy zajmą drugie miejsce w grupie E, to zagrają w 1/8 finału ze zwycięzcą grupy F - obecnie prowadzi w niej Chorwacja, która ma cztery punkty po dwóch meczach. Spotkanie Niemców z Kostaryką odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godz. 20. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA