Żona katarskiego szejka poszła na całość. Kubeł lodowatej wody. "Tragiczny sposób"

Maryam Al Thani, żona jednego z katarskich szejków, dała na Twitterze upust emocjom po odpadnięciu drużyny gospodarzy z mistrzostw świata. Jej zdaniem Katar zorganizował wspaniały turniej, ale wszystko zepsuli piłkarze, którzy przegrali trzy spotkania.

Reprezentacja Kataru przegrała we wtorek 0:2 z Holandią i pożegnała się z mistrzostwami świata. Gospodarze przegrali wszystkie trzy spotkania i zdobyli tylko jednego gola, a przecież przed turniejem spodziewano się dużo więcej po aktualnych mistrzach Azji. Postawę reprezentacji skomentowała Maryam Al Thani. To żona Hamada ibn Chalifa Al Sani, byłego emira i premiera Kataru. 

Zobacz wideo Michniewicz zażartował z reprezentanta Polski: Ty to jesteś tylko bogaty

Żona katarskiego szejka wściekła na reprezentację. "Ich ludzie są waleczni"

Maryam Al Thani postanowiła opublikować serię tweetów. Nie kryła rozczarowania oraz przekonywała, że zawodnikom zabrakło zaangażowania. "Żadna drużyna gospodarzy nie przegrała trzech pierwszych meczów mistrzostw świata" - czytamy w pierwszym ze wpisów. 

Al Thani dodaje, że grupa A była w zasięgu Katarczyków, ale nie postawili się wystarczająco rywalom, którzy prezentowali dużo większą ambicję. - Z naszej grupy na awans zasługiwały Holandia, Ekwador i Senegal, ponieważ walczyli. Ich ludzie to wojna, a my mamy "odpoczynkową" drużynę, która zasługiwała jedynie na wcześniejsze zakończenie grania - pisze wzburzona. 

"Wszystko w tym turnieju jest wspaniałe, organizacyjnie i medialnie. Korygujemy błędne wyobrażenia aroganckiego Zachodu, walcząc z islamofobią i zachowując naszą arabsko-islamską tożsamość. Wszyscy poza naszą drużyną narodową. Oni pokazali się w tragiczny sposób" - kończy wypowiedź żona szejka. 

Katar odpadł z mistrzostw świata, których jest organizatorem w fatalnym stylu, a z grupy A awansowały reprezentacje Holandii i Senegalu. Z mistrzostwami pożegnał się również Ekwador. Holendrzy w 1/8 finału zagrają z USA, a na Senegal czeka już reprezentacja Anglii

Tabela grupy A mistrzostw świata w Katarze: 

  1. Holandia - 7 punktów, gole 5:1
  2. Senegal - 6 pkt, gole 5:4
  3. Ekwador - 4, gole 4:3
  4. Katar - 0, gole 1:7
Więcej o: