Niepokojące informacje dla Argentyny przed meczem z Polską. "Poprosimy FIFA"

Polscy piłkarze w środę 30 listopada zmierzą się z Argentyną w decydującym meczu fazy grupowej mundialu w Katarze. Mecz odbędzie się na stadionie, którego murawa w poniedziałek sprawiła kłopoty Brazylijczykom. Problemy "Canarinhos" mogą być za to atutem reprezentacji Czesława Michniewicza.

Stawką starcia z Argentyną będzie nie tylko zwycięstwo, ale również awans do 1/8 finału. Zawodnicy Czesława Michniewicza spotkanie 3. kolejki rozegrają na Stadionie 974 w Dosze, na którym mierzyli się w swoim meczu otwarcia z Meksykiem. W poniedziałek na tym obiekcie grali Brazylijczycy, którzy po meczu narzekali na jakość murawy. 

Brazylijczycy chronią swoich interesów i przestrzegają Polaków. Fatalna murawa na stadionie w Dosze

"Canarinhos" mierzyli się ze Szwajcarią w drugim meczu w grupie G. Zawodnicy Tite wygrali 1:0, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju i zapewniając sobie miejsce w 1/8 finału. Po meczu piłkarze Brazylii narzekali na jakość murawy na stadionie. "Niezbyt gęsta trawa, co komplikuje kontrolę nad piłką" - stwierdził Richarlison, który dał drużynie triumf w meczu otwarcia.

Brazylijczycy mogą powrócić na Stadion 974 w 1/8 finału, co wywołało spore obawy w szeregach reprezentacji. "Poprosimy FIFA o dokładne zbadanie murawy. Obawiamy się, że stan murawy pogorszy się przed 1/8 finału, bo na tym stadionie zostały jeszcze dwa mecze do rozegrania" - zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Juninho Paulista, koordynator do spraw sportowych reprezentacji Brazylii.

Zły stan murawy na obiekcie w Dosze może niepokoić Argentynę. To uniemożliwi jej wymianę szybkich i dokładnych podań, a w konsekwencji spowolni rozgrywanie akcji. Boisko może zatem sprzyjać Polaków w środowym starciu. O ile rywalom z Ameryki Południowej murawa może przeszkadzać, o tyle na styl gry naszej reprezentacji stan nawierzchni nie powinien mieć większego wpływu. Kolejny mecz na tym stadionie zaplanowano w piątek 2 grudnia, kiedy Szwajcaria zmierzy się z Serbią na zakończenie fazy grupowej katarskiego mundialu.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Polska vs Argentyna - piłkarze grają w FIFA! Czy Milik i Szczęsny pokonają Paredesa i Di Marię?

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mecz z Argentyną ma ogromne znaczenie dla kadry Michniewicza, a już remis pozwoli piłkarzom cieszyć się z pierwszego awansu do 1/8 finału mundialu od lat na dużym turnieju. W drugim spotkaniu Arabia Saudyjska zmierzy się z Meksykiem. Po 2. kolejkach liderami grupy C są Polacy, którzy mają w dorobku 4 punkty. Drugie miejsce zajmują Albicelestes (3 pkt), a na kolejnych lokatach plasują się Arabia Saudyjska (3 pkt) i Meksyk (1 pkt). Każda z drużyn nadal ma szansę na wyjście z grupy. Ostateczne rozstrzygnięcia w "polskiej" grupie poznamy już w środę 30 listopada, a początek obu spotkań zaplanowano na godzinę 20:00. 

Tabela grupy C po dwóch kolejkach:

  1. Polska 4 pkt, bramki 2:0
  2. Argentyna 3 pkt, 3:2
  3. Arabia Saudyjska 3 pkt, 2:3
  4. Meksyk 1 pkt, 0:2
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.