Wstyd na cały świat. FIFA usunęła flagi Ukrainy z trybun. A rosyjska? Proszę bardzo

FIFA zakazuje ukraińskich flag na stadionach w Katarze, a pozwala piłkarzom na noszenie flag Rosji. Tak wygląda mundialowa rzeczywistość w trakcie wojny w Ukrainie. "Flaga terrorystów jest dozwolona, a flaga obrońców wolności jest zabroniona" - skomentował tę sytuację ukraiński olimpijczyk Władysław Heraskewycz.

Mistrzostwa świata w Katarze od momentu wyboru gospodarza turnieju wzbudzały kontrowersje. Nie brakuje ich także podczas samego mundialu. Łamanie praw człowieka, spiskowanie przeciwko reprezentacji Niemiec (o czym więcej pisaliśmy ---> TUTAJ) - to tylko niektóre z pozasportowych wydarzeń w Katarze, które płyną w świat. Nie zabrakło także skandalicznej sytuacji w roli głównej z FIFA.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

FIFA usuwa flagi ukraińskie, a zezwala na rosyjskie. Skandal w trakcie mistrzostw

Podczas jednego ze spotkań w Katarze na trybunach wywieszono flagę Ukrainy z symbolem "Azowa", a więc jednego z ukraińskich pułków. Jak się okazuje, FIFA nakazała usunięcia tej flagi w trakcie meczu. "Hiszpańscy kibice rozwinęli flagę Ukrainy z symbolem "Azowa", ale przedstawiciele FIFA ją usunęli" - napisał na Twitterze dwukrotny olimpijczyk z Kijowa Władysław Heraskewycz.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jakby tego było mało, federacja nie zareagowała na to, że jeden z piłkarzy grał z...rosyjską flagą na bucie. Chodzi o Kameruńczyka Gaela Ondouę. Zdaniem FIFA nie miało to żadnego charakteru politycznego i nie wyciągnęła żadnych konsekwencji wobec zawodnika.

"Flaga terrorystów jest dozwolona, a flaga obrońców wolności jest zabroniona" - skomentował sytuację Heraskewycz i dodał: "FIFA, co za wstyd". Jeden z internautów, John, który na co dzień jest handlowcem, również nie szczędził gorzkich słów w kierunku wizerunku federacji. "FIFA z każdym dniem trwania mundialu, pogrąża się coraz bardziej".

Katar, 21 listopada 2022 r. podczas meczu USA-WaliaAmerykański kibic wyrzucony ze stadionu przed meczem. Przez swój ubiór

Więcej o: