Pierwszy raz w historii kobieta poprowadzi mecz na mundialu. Wybrano spotkanie

Stephanie Frappart, francuska sędzia międzynarodowa, poprowadzi mecz Kostaryka - Niemcy na mundialu w Katarze. Na liniach pomogą jej asystentki. To pierwsza taka sytuacja w historii.

Stephanie Frappart kolejny raz udowadnia, że w świecie piłki nie istnieją bariery. W 2020 r. prowadziła mecz męskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem a Dynamem Kijów, a rok później pełniła funkcję arbiter technicznej w meczach Euro 2020 pomiędzy Włochami i Turcją oraz Polską i Hiszpanią. Teraz została wyznaczona do poprowadzenia meczu mundialu w roli głównej sędzi. 

Zobacz wideo Michniewicz zażartował z reprezentanta Polski: Ty to jesteś tylko bogaty

Stephanie Frappart pierwszą kobietą prowadzącą mecz mundialu. Przebity kolejny szklany sufit

38-letnia Francuzka jest sędzią międzynarodową FIFA od 2009 r., ale jej kariera nabrała tempa w ostatnich latach, kiedy zaczęła prowadzić mecze mężczyzn. Poza występami na Euro 2020 i w Lidze Mistrzów ma na koncie prowadzenie meczu Superpucharu Europy pomiędzy Liverpoolem a Chelsea w sezonie 19/20. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na

stronie głównej Gazeta.pl

W sezonie 22/23 Frappart prowadziła sześć spotkań francuskiej Ligue 1, po dwa mecze Ligi Europy i Ligi Narodów oraz mecz Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Celtikiem. Jej dobre występy przyczyniły się do wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. W pierwszej kolejce Frappart była sędzią techniczną meczu Polski z Meksykiem, a w ostatniej kolejce fazy grupowej poprowadzi mecz Kostaryki z Niemcami. 

Trójkę sędziowską uzupełnią również kobiety. Na liniach Frappart będą asystować Brazylijka Neuza Back i Meksykanka Karen Diaz. To pierwszy raz w historii męskiego mundialu, kiedy kobiety będą rozjemczyniami spotkania. 

Mecz pomiędzy Kostaryką a Niemcami zaplanowano na godzinę 20:00 w czwartek 1 grudnia. Zawody odbędą się na stadionie Al Bayt Stadium w Al Khor. Obie drużyny nadal zachowują szansę na awans do fazy pucharowej turnieju. 

Tabela grupy E mistrzostw świata w Katarze: 

  1. Hiszpania - 4 punkty, bramki 8:1
  2. Japonia - 3 punkty, bramki 2:2
  3. Kostaryka - 3 punkty, bramki 1:7
  4. Niemcy - 1 punkt, bramki 2:3
Więcej o:
Copyright © Agora SA