Katar zapisał się w historii, nie tak jak chciał. Wpadka stulecia

Trzy porażki, kiepski bilans bramek, jeszcze gorszy poziom gry. Reprezentacja Kataru zakończyła swój historyczny udział w mistrzostwach świata. Historyczny, bo pierwszy, ale równocześnie najgorszy spośród wszystkich dotychczasowych gospodarzy w 92-letniej historii mundialu.

Reprezentacja Kataru we wtorek zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w piłce nożnej. Katarczycy rozegrali trzy mecze i zajęli ostatnie miejsce w grupie A. Nie zdobyli ani jednego punktu i mogą pochwalić się jedynie tym, że w meczu z Senegalem (1:3) zdołali zdobyć pierwszą, historyczną bramkę na turnieju. Ale poza tym gospodarze nie mają powodów do dumy.

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

APTOPIX WCup Portugal Uruguay SoccerWiadomo, kim jest kibic, który przerwał mecz na MŚ. Działał na polskiej granicy

Katar zapisał się w historii mundialu

Powtórzmy: zero punktów. Bilans bramek 1-7. Porażka 0:2 z Ekwadorem w meczu otwarcia, potem wspomniane 1:3 z Senegalem, a na koniec 0:2 z Holandią. Te wyniki oznaczają, że Katar został najgorszym gospodarzem w historii mistrzostw świata.

Do 2010 roku nie zdarzyło się, żeby reprezentacja kraju, który był gospodarzem mundialu, odpadła już po fazie grupowej. 12 lat temu tę passę przerwała reprezentacja RPA. Afrykański zespół nie zdołał wyjść z grupy, zajmując trzecie miejsce za Urugwajem i Meksykiem ale od Kataru i tak był zdecydowanie lepszy, bo zdobył cztery punkty i do końca miał szanse na awans.

Katarczycy z kolei już po drugim meczu wiedzieli, że z grupy nie wyjdą. Pobili oczywiście tym samym kolejny niechlubny rekord, bo żaden gospodarz tak szybko nie odpadł z turnieju. Reprezentacja emiratu była też pierwszą drużyną na tych mistrzostwach, która pożegnała się nawet z matematycznymi szansami na 1/8 finału. Katar to również pierwszy gospodarz, który przegrał więcej niż jeden mecz w fazie grupowej. Te "wyczyny" ciężko będzie pobić.

Media: Władze Iranu znalazły sposób na piłkarzy. Grożą ich rodzinom torturamiMedia: Władze Iranu znalazły sposób na piłkarzy. Grożą ich rodzinom torturami

Grupa A zakończyła zmagania. Po wtorkowych meczach wiemy, że w ćwierćfinale zagra Holandia, która wygrała grupę, oraz Senegal, który zajął drugie miejsce. Holendrzy zagrają z drugim zespołem grupy B, a Senegal z jej zwycięzcą. W grupie B rywalizuje Anglia, Iran, USA i Walia.

A kolejne mistrzostwa świata w 2026 roku wspólnie zorganizują USA, Kanada i Meksyk.

Więcej o: