"Nastawienie musi być jedno - wychodzimy na boisko i gramy o zwycięstwo"

Temperatura przed środowym meczem Polski z Argentyną jest coraz wyższa. Kolejni eksperci starają się też przekazać Czesłałowi Michniewiczowi i naszym piłkarzom pewne wskazówki, które ułatwią im walkę o awans do 1/8 finału. Nie inaczej jest w przypadku Henryka Kasperczaka.

Trzeci mecz reprezentacji Polski na katarskim mundialu będzie najważniejszym od dziesiątek lat. Po serii niepowodzeń, podopieczni Czesława Michniewicza będą mieli okazję wywalczyć awans do fazy pucharowej mistrzostw świata, co nie udało nam się od 1986 roku. Nie dziwi więc fakt, że także doświadczeni szkoleniowcy chcą przekazać swoje uwagi, które według nich mogą być kluczowe.

Zobacz wideo Kapitalne wieści dla Polski przed Argentyną! Kto obok Lewandowskiego?

Walka o pełną pulę

Jednym z ekspertów, który podzielił się w ostatnim czasie swoimi przemyśleniami jest Henryk Kasperczak. Szkoleniowiec, który w przeszłości miał przyjemność prowadzić reprezentację narodową na mistrzostwach świata przyznał w rozmowie z meczyki.pl, że w meczu z Argentyną nasi reprezentanci mogą popełnić jeden kluczowy błąd - nie walczyć o triumf.

Czesław Michniewicz musi nastawić drużynę na zwycięstwo z Argentyną. Nie wolno kalkulować przed tym meczem. Jednym z największych błędów byłoby myślenie, że remis nam wystarczy. Ewentualnie możemy grać na czas przy wyniku 1:0, jak zostanie kilka minut do końca, ale poza tym nastawienie musi być jedno - wychodzimy na boisko i gramy o zwycięstwo. Nie ma innej alternatywy

- powiedział Kasperczak.

Wtorkowy trening reprezentacji PolskiŚwietne wieści przed meczem z Argentyną. Głos z kadry: "Jesteśmy zaskoczeni"

Wszystko się może zdarzyć

Zwracając uwagę na przecieki płynące z Kataru, wiele wskazuje na to, że Czesław Michniewicz postanowi wyjść na mecz z Argentyną składem podobnym do tego z ostatniego meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej. Oznacza to, że na boisku znalazłoby się dwóch napastników, co potwierdza teorię o innym podejściu do spotkania niż stawianie autobusu. Jednocześnie brane pod uwagę jest ryzyko porażki, która niekoniecznie musi wyrzucić nas z turnieju

Przypomnijmy, że wariantów gwarantujących naszej reprezentacji awans do 1/8 finału mistrzostw świata jest wiele. W przypadku zwycięstwa Meksyku z Arabią Saudyjską nawet porażka Polaków z Argentyną może skończyć się dobrze.

Depay na 2:0Holandia nawet się nie wysiliła. Katar najgorszy w historii

Więcej o: