Rzecznik PZPN przekazał ważne informacje dla Polski. Chodzi o ranking fair play

O awansie z "polskiej" grupy na katarskim mudnialu mogą zdecydować nie tylko gole i punkty, ale także ranking fair play. Jak dowiedział się rzecznik PZPN, sytuacja naszej reprezentacji jest lepsza niż się wydaje.

Grupa C trwającego w Katarze mundialu jest niezwykle interesująca. Szanse na awans przed ostatnią kolejką spotkań mają wszystkie cztery drużyny i dopiero jutrzejsze mecze powinny rozstrzygnąć kwestie awansu do kolejnej fazy turnieju. Może się jednak zdarzyć, że finalna tabela będzie zależna od rankingu fair play.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski po zwycięstwie Polski z Arabią Saudyjską: Ten mecz dał odpowiedź na jedno ważne pytanie

Sztab nie jest częścią drużyny

Zgodnie z informacjami podanymi przez rzecznika prasowego PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, tabela fair play może być po naszej stronie. Pomaga w tym fakt, że członkowie sztabu reprezentacji nie są liczeni jako zawodnicy, przez co też kartki dla nich nie są zaliczane do rankingu. Zważając na bardzo wysoką stawkę meczu z Argentyną jest to bardzo dobra informacja. Nie tak dawno, bo podczas meczu ze Szwecją w ramach Euro 2020, właśnie Kwiatkowski został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

Brazylijczycy błagają Lewandowskiego i kłócą się o Neymara. Brazylijczycy błagają Lewandowskiego i kłócą się o Neymara. "Ten kraj na niego nie zasługuje"

Warto wspomnieć, że reprezentacja Polski jest w rankingu fair play wyżej od zespołu Meksyku. Po dwóch meczach, piłkarze Czesława Michniewicza mają na swoim koncie 4 żółte kartki, a Meksykanie 6. Tym samym, w przypadku naszej porażki z Argentyną dwiema bramkami i zwycięstwa Meksyku z Arabią Saudyjską także dwiema bramkami, do 1/8 finału awansowalibyśmy my. Oczywiście zakładając, że w ostatnich meczach Polacy "złapią" tyle samo i takich samych kartek jak Meksykanie.

Historia może się powtórzyć

Wspomniana wyżej sytuacja nie byłaby pierwszą w historii piłkarskich mistrzostw świata. Podczas mundialu w Rosji, do takiej sytuacji doszło także w "polskiej" grupie. Na podstawie rankingu fair play, Japonia wyprzedziła w tabeli Senegal, awansując do 1/8 finału. Między innymi z tego powodu, ostatnie 10 minut spotkania Polska - Japonia wyglądało jak przedmeczowa rozgrzewka.

Iranki są śledzone w Katarze. Iranki są śledzone w Katarze. "Mężczyźni w garniturach robią zdjęcia". Dwa cele

Więcej o: