Tak wyglądałaby drabinka MŚ, gdyby skończyć teraz fazę grupową. Idealna dla Polski

Po dwóch kolejkach mundialu w Katarze wiemy już coraz więcej. Pewne awansu są Francja, Brazylia i Portugalia. W pozostałych grupach wszystko rozstrzygnie się dopiero w trzeciej kolejce. Sprawdzamy, jak wyglądałyby pary 1/8 finału, gdyby faza grupowa kończyła się teraz. Reprezentacja Polski miałaby przed sobą dość przyjemną drogę do ćwierćfinału.

Do zakończenia zmagań grupowych została już tylko jedna kolejka, która rozpocznie się we wtorek meczem Ekwadoru z Senegalem oraz Holandii z Katarem (oba o godz. 16:00.) Oto jak prezentowałaby się drabinka, gdyby drużyny awansowały do 1/8 finału już po dwóch pierwszych spotkaniach.

Zobacz wideo Kapitalne wieści dla Polski przed Argentyną! Kto obok Lewandowskiego?

Tak obecnie wyglądałaby mundialowa drabinka. Z kim Polska?

W 1/8 finału mistrzostw świata pierwszy zespół grupy A trafia na drugi z grupy B. Z kolei zwycięzca z B, zagra z drugą drużyną grupy A. Sytuacja analogicznie wygląda w przypadku pozostałych grup (C z D, E z F, G z H).

Jeśli faza grupowa skończyłaby się po dwóch kolejkach, reprezentacja Czesława Michniewicza jako lider grupy C w tabeli zmierzyłaby się z Australią (2D). Natomiast druga w naszej grupie Argentyna zagrałaby z Francją - to byłby także największy hit wirtualnej fazy pucharowej. 

W grupie D sytuacja jest na tyle rozstrzygnięta, że wiadomo już, że pierwsze miejsce zajęła Francja, która po dwóch meczach ma sześć punktów. Sprawa drugiej pozycji rozstrzygnie się jednak dopiero w ostatniej kolejce, gdyż obecnie druga Australia (3 pkt) zmierzy się w bezpośrednim starciu z trzecią Danią (1 pkt). Na awans może liczyć jeszcze Tunezja, która musiałaby pokonać Francję i liczyć na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie w drugim spotkaniu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dotychczas pewne awansu są już trzy zespoły. Poza Francuzami wyjście z grupy zapewniła sobie Brazylia (wygrana 2:0 z Serbią i 1:0 ze Szwajcarią) oraz Portugalia (3:2 z Ghaną i 2:0 z Urugwajem). Gdyby faza grupowa kończyła się po drugiej kolejce Brazylia zagrałaby w 1/8 finału z Ghaną, a Portugalia ze Szwajcarią.

W pozostałych meczach przy aktualnych układach w tabelach po awansie spotkałyby się ze sobą: Holandia z Iranem, Francja z Argentyną, Anglia z Ekwadorem, Hiszpania z Maroko i Chorwacja z Japonią. W przypadku tych par wiele się może jeszcze zmienić.

Tak wyglądałaby drabinka 1/8 finału MŚ, gdyby faza grupowa skończyłaby się po drugiej kolejce:

  • Holandia - Iran
  • Polska - Australia 
  • Francja - Argentyna
  • Anglia - Ekwador
  • Hiszpania - Maroko
  • Brazylia - Ghana
  • Chorwacja - Japonia
  • Portugalia - Szwajcaria

Reprezentacja Polski zagra decydujący mecz z Argentyną 30 listopada o godzinie 20:00. Równocześnie o tej samej porze Meksyk zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.