Ostateczne rozstrzygnięcia fazy grupowej. Te mecze zobaczymy we wtorek [TERMINARZ]

Faza grupowa mistrzostw świata w Katarze wchodzi w decydujący etap. We wtorek zakończą się zmagania w grupach A i B. Z turniejem pożegnają się m.in. gospodarze, którzy podejmą Holandię. Ciekawie zapowiada się także spotkanie USA z Iranem.

We wtorek dowiemy się, które drużyny awansują do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze i które ostatecznie zajmą miejsca w grupach A i B. Niemal wszystkie zespoły, które wybiegną na murawę będą miały o co grać. Szanse na wyjście z grupy wcześniej zaprzepaścił jedynie Katar. Mecze w obrębie jednej grupy ze względu na swoją wagę i próbę zapewnienia sprawiedliwych warunków będą obywały się o tej samej porze.

Zobacz wideo Kapitalne wieści dla Polski przed Argentyną! Kto obok Lewandowskiego?

Mecz o honor Katarczyków i walka o wyjście z grupy

Jako pierwsza do gry przystąpi grupa A. O godz. 16.00 rozpoczną się dwa mecze: Holandia - Katar i Ekwador - Senegal. Dla gospodarzy będzie to pożegnanie z turniejem i próba wywalczenia pierwszego punktu w finałach mistrzostw świata. Holendrzy nie będą jednak stosować taryfy ulgowej. Nie mają jeszcze stuprocentowej gwarancji awansu, poza tym będą chcieli wyjść z pierwszego miejsca.

Ciekawiej zapowiada się drugie starcie w tej grupie. Ekwador i Senegal prawdopodobnie rozstrzygną między sobą, która z tych drużyn zagra w kolejnej fazie turnieju. W korzystniejszej sytuacji jest ekipa z Ameryki Południowej. Do awansu wystarczy jej remis. Z kolei przed mistrzostwami to Senegalowi dawano większe szanse na zwycięstwo. Teraz zdaniem bukmacherów faworytem jest Ekwador, który zaskoczył w dwóch poprzednich występach, zwłaszcza remisując z Holandią 1:1.

Podobnie sytuacja będzie wyglądała przy okazji meczu grupy B pomiędzy USA i Iranem. Zapewne tylko jedna z tych drużyn zapewni sobie grę w play-offach. Amerykanie będą w trudniejszym położeniu, bo po dwóch remisach tracą do Irańczyków jeden punkt. Remis może być dla Iranu jednak niewystarczający, otworzy bowiem furtkę Walii, tyle że ta będzie musiała pokonać Anglików. W brytyjskiej rywalizacji będzie jednak zdecydowanym underdogiem. Oba spotkania startują o godz. 20.00.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Plan meczów mistrzostw świata w Katarze we wtorek, 29 listopada [Transmisja TV, stream online]

Wszystkie mecze mistrzostw świata w Katarze można obejrzeć na antenach TVP oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Ze względu na to, że oba mecze jednej grupy będą rozgrywane o tej samej porze, na kanale TVP Sport będzie prowadzona transmisja łączona. Będzie ona dostępna także w internecie.

  • Ekwador - Senegal godz. 16.00 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl)
  • Holandia - Katar godz. 16.00 (TVP 2,TVP Sport, sport.tvp.pl)
  • Iran - USA godz. 20.00 (TVP 2,TVP Sport, sport.tvp.pl)
  • Walia - Anglia godz. 20.00 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.