Kylian Mbappe zostanie ukarany. FIFA jest bezwzględna

Każdy zawodnik po zostaniu wybranym zawodnikiem spotkania na mundialu w Katarze musi udzielił oficjalnego wywiadu. Takie miano po spotkaniu Francja-Dania przypadło Kylianowi Mbappe, lecz zawodnik PSG odmówił rozmowy. Zostanie z tego powodu ukarany.

23-letni Francuz poprowadził swoją reprezentację do zwycięstwa nad kadrą narodową Danii (2:1). Mbappe zdobył dwie bramki, zapewniając sobie tytuł najlepszego zawodnika spotkania, a ekipie Didiera Deschampsa pewne wyjście z grupy już po dwóch kolejkach.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

Grzywna za odmowę wywiadu

Mimo nagrody, zawodnik PSG nie zdecydował się udzielił obowiązkowego wywiadu. To drugi taki przypadek, gdyż podobnie uczył po spotkaniu z Australią, w którym strzelił gola i zaliczył asystę. Wówczas również tytuł "Man of the Match" trafił do niego. 

Bastian SchweinsteigerSchweinsteiger krytykuje reprezentację Niemiec. "Inne kraje zawsze na nas patrzyły"

Kylian Mbappe oraz Francuska Federacja Piłkarska (FFF) zostali oskarżeni o celowość takich działań i zostaną ukarani karą finansową. Według "ESPN" krajowy związek zdecyduje się opłacić ją za piłkarza. 23-latek unika wszelkich konfrontacji medialnych z uwagi na spekulacje o jego przyszłości. Zawodnik PSG ma być nieszczęśliwy w Paryżu. Ma on pretensje do klubu, że nie wywiązuje się on z obietnic, które padły w trakcie negocjacji przed podpisaniem nowego kontraktu przez zawodnika w maju 2022 roku. Mbappe miał mieć wpływ na politykę transferową klubu ze stolicy Francji.

 

Te zawirowania nie wpływają na formę zawodnika, który na mundialu w Katarze zdobył już trzy bramki. Natomiast w klubowych barwach strzelił 21 goli w 25 spotkaniach. Jego kontrakt obowiązuje do 2025 roku.

Więcej o: