Wicemistrz świata płacze z powodu Rosji. "Moi przyjaciele"

Chorwaci po nieudanym początku wrócili do gry o jak najlepszy występ na mundialu w Katarze. Mimo dobrej postawy drużyny Dejan Lovren ubolewa, że w mistrzostwach świata nie mogą rywalizować reprezentanci Rosji. - Zawsze mówiłem, że sport i polityka nie powinny iść razem - stwierdził kapitan Zenitu St. Petersburg.

Rosyjscy piłkarze tegoroczny mundial obserwują z perspektywy kibiców. Wszystko za sprawą wykluczenia reprezentacji z baraży o przepustkę do Kataru ze względu na rosyjską agresję na Ukrainie. Zdecydowana większość świata sportu popiera taki stosunek do zawodników Sbornej. Nadal są jednak wyjątki, które uznają takie działanie za niesprawiedliwe.

Zobacz wideo Tak Ochoa oszukał Lewandowskiego. "Nie każdy to zauważył"

Dejan Lovren szokuje słowami o Rosjanach. "Oczywiście przykro mi, że moi przyjaciele nie są na mundialu"

Jedną z takich osób jest wicemistrz świata z 2018 roku, Dejan Lovren. Chorwacki obrońca i kapitan rosyjskiego Zenitu St. Petersburg ubolewa nad brakiem Rosjan na mundialu w Katarze. - Oczywiście przykro mi, że moi przyjaciele nie są na mundialu. Zawsze mówiłem, że sport i polityka nie powinny iść razem. Oczywiście reprezentacja to wielki zespół. Szkoda, że chłopaków nie ma w Katarze - stwierdził zawodnik, który barwy Zenitu reprezentuje od 2020 roku. 

Chorwaci rywalizację o mistrzostwo świata rozpoczęli od sensacyjnego remisu 0:0 z Marokiem. W meczu 2. kolejki zawodnicy Zlatko Dalicia zaprezentowali się już znacznie lepiej i pokazali, że nadal są drużyną, której należy się obawiać. Wicemistrzowie świata rozbili 4:1 Kanadę, co pozwoliło im objąć pozycję lidera w grupie F. W ostatnim meczu grupowym czeka ich starcie z brązowymi medalistami poprzedniej imprezy, Belgami. Starcie to odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godzinie 16:00.

WCup Belgium Morocco SoccerMa 100 dolarów, 70 euro i wygląda jak "Bob Marley". To gwiazda MŚ 2022

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mimo braku Rosji w stawce finalistów mundialu, rosyjskich akcentów w Katarze nie brakuje. Na stadionach mistrzostw pojawiła się też flaga tego kraju, a wszystko za sprawą butów reprezentanta Kamerunu, Gaela Ondouy. Zawodnik w dzieciństwie wyjechał z rodziną do Rosji i tam dorastał. - Jestem w 95 procentach Rosjaninem, a reszta to mój kolor skóry. Od najmłodszych lat marzyłem o grze dla Rosji i kibicowałem jej na wielkich turniejach. Chcę jej się odwdzięczyć za to, co dla mnie zrobiła - powiedział w jednym z wywiadów.

APTOPIX WCup France Australia SoccerKylian Mbappe zostanie ukarany. FIFA jest bezwzględna

Więcej o: