Schweinsteiger krytykuje reprezentację Niemiec. "Inne kraje zawsze na nas patrzyły"

"Wszyscy grają, a na koniec wygrywają Niemcy" - zdanie Gary'ego Linekera przeszło do piłkarskiego kanonu, jednak w opinii Bastiana Schweinsteigera przestaje być ono aktualne. Były zawodnik krytykuje obecną generację niemieckich piłkarzy.

Reprezentacja Niemiec na trwającym mundialu w Katarze ma od początku problemy. Mistrzowie świata z 2014 roku przegrali na starcie mistrzostw świata z Japonią 1:2, a w niedzielę zremisowali 1:1 z Hiszpanią. O "życie" na tym turnieju zagrają z Kostaryką.

"Brakuje im pasji"

O zmianach zachodzących w niemieckiej piłce oraz w reprezentacji opowiedział Bastian Schweinsteiger w rozmowie z Rio Ferdinandem na jego kanale "Rio Ferdinand Presents FIVE" na YouTube. - W przeszłości w naszym DNA i mentalności było bycie drużyną turniejową, ale na poprzednich dwóch turniejach zawiedliśmy. Również generacja się zmieniła. Myślę, że piłkarze teraz są inni niż pięć, sześć, siedem lat temu. To trochę smutne, ponieważ inne kraje zawsze patrzyły na Niemcy, jak potrafiły walczyć przez 95 minut i strzelić gola w ostatniej minucie - powiedział były niemiecki piłkarz.

Anglik zapytał swojego byłego rywala z boiska o różnicach między obecnymi piłkarzami a tymi z przeszłości. - Myślę, że próbują bardziej skupić się na swoich umiejętnościach piłkarskich, niż na pasji, walce czy dawaniu z siebie 120 procent - Schweinsteiger.

Bastian Schweinsteiger w reprezentacji Niemiec wystąpił w 121 spotkaniach i zdobył 24 bramki. Został mistrzem świata w 2014 roku. Przez większość swojej klubowej kariery reprezentował barwy Bayernu Monachium, z którym wygrał Ligę Mistrzów w sezonie 2012/2013.