Niemcy mówią wprost: "Zajdziemy daleko". Stawiają jeden warunek

"Niemcy zajdą daleko, jeśli przetrwają fazę grupową" - napisał na łamach "Kickera" były reprezentant tego kraju Andreas Moeller. Niemcy wciąż mogą awansować do 1/8 finału mundialu, mimo że po dwóch meczach mają na koncie tylko jeden punkt.

Jeszcze w niedzielę rano wydawało się, że Niemców czeka sądny dzień na mundialu. Po porażce 1:2 z Japonią drużyna Hansiego Flicka drżała o swoją przyszłość w Katarze, ale niespodziewanie z pomocą przyszła im Kostaryka. W niedzielę wczesnym popołudniem drużyna Luisa Fernando Suareza, która w pierwszym meczu została rozbita przez Hiszpanię (0:7), niespodziewanie pokonała Japonię 1:0.

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Oznaczało to, że Niemcy, nawet w przypadku porażki z Hiszpanią, nie stracą szans na awans do 1/8 finału. W niedzielę wieczorem drużyna Flicka, mimo że przegrywała 0:1, odrobiła straty, wywalczyła punkt i jest w nie najgorszej sytuacji przed ostatnią kolejką spotkań.

Szczęsny i SzpakowskiGenialna reakcja Szpakowskiego na interwencję Szczęsnego. "K..., mówiłem!"

W najprostszym scenariuszu Niemcu muszą pokonać Kostarykę i liczyć na zwycięstwo Hiszpanii z Japonią. Jeśli w drugim spotkaniu dojdzie do podziału punktów, nasi zachodni sąsiedzi, podobnie jak my, mogą zostać zmuszeni do liczenia różnicy bramkowej.

"Niemcy zajdą daleko, jeśli przetrwają fazę grupową"

Andreas Moeller - mistrz świata z 1990 r. i mistrz Europy z 1996 r. - wierzy, że jeśli Niemcy przetrwają fazę grupową, zajdą daleko na katarskim mundialu. "Odważną grą zasłużyliśmy na remis z Hiszpanią. Wciąż jesteśmy w turnieju i jeśli przeżyjemy ten trudny moment, osiągniemy wiele na tym turnieju" - napisał Moeller na łamach "Kickera".

WCup Poland Saudi Arabia SoccerTVP się chwali. Absolutny rekord w trakcie MŚ w Katarze. Chodzi o mecz Polaków

I dodał: "Hiszpanie chcieli grać swój futbol, ale my byliśmy uporządkowani i zwarci. To podstawa w meczu z tym rywalem. Poza jednym momentem gapiostwa zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i energetycznie, interesująco w ataku. Pokazaliśmy, na co nas stać. Szkoda, że nie pokonaliśmy Hiszpanów, bo mieliśmy do tego okazje. Wierzę jednak, że udowodnimy naszą jakość w dalszej fazie turnieju".

Na mundialu w Katarze Niemcy walczą o to, by nie powtórzyła się historia z turnieju w Rosji, kiedy udział w MŚ zakończyli na fazie grupowej. Dla drużyny Flicka byłaby to tragedia, ale w Niemczech wierzą, że w ostatniej kolejce Hiszpanie podadzą im pomocną dłoń.

Ostatnie mecze w tej grupie już w czwartek o 20:00.

Więcej o: