Kibicka Chorwacji żyje na krawędzi. Zakpiła z katarskich zakazów

Ivana Knoll już została okrzyknięta "najseksowniejszą fanka mistrzostw świata" w Katarze. Chorwacka kibicka co rusz publikuje pikantne zdjęcia ze swojego pobytu w tym kraju. Grożą jej za to poważne konsekwencje. Zdaniem Katarczyków pokazała zbyt wiele.

O Ivanie Knoll zrobiło się głośno po tym, jak w Katarze pozowała do zdjęć w skąpym stroju kąpielowym. Nie byłoby w tym oczywiście nic nadzwyczajnego, gdyby nie surowe przepisy obowiązujące w tym kraju. Grozi jej teraz aresztowanie, a nawet deportacja za pokazywanie się w nieodpowiednim ubiorze w miejscach publicznych. Gospodarze turnieju jeszcze przed jego startem apelowali do fanów (zarówno mężczyzn, jak i kobiet), aby nie nosili odzieży "odsłaniającej za dużo".

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Pokazała za dużo. Czy w Katarze coś jej grozi?

Knoll to instagramerka i była miss Chorwacji. Jej profil obserwuje ponad 714 tys. Aktywna była już podczas mistrzostw świata w Rosji. Tym razem wykazała się nie lada brawurą, publikując zdjęcia z sesji, w czasie której pozowała w stroju kąpielowym na ulicach Dohy. W zeszłą środę pojawiła się również na stadionie Al Bayt, kiedy to jej reprezentacja bezbramkowo zremisowała z Marokiem. Wtedy to założyła strój mocno eksponujący biust. Teraz może za to słono zapłacić.

 

Twarde zasady Katarczyków. "Zakryte ramiona i kolana"

Katarczycy już przed turniejem dali jasno do zrozumienia, że nie życzą sobie tego typu strojów. - Oczekuje się, że goście okażą szacunek dla lokalnej kultury, unikając ubrań nadmiernie, odsłaniających ciało w miejscach publicznych - podawała rada turystyczna Kataru. Jakiego stroju więc sobie życzy? - Ogólnie zaleca się, aby mężczyźni i kobiety mieli zakryte ramiona i kolana - dodaje.

 

Niedostosowanie się do tych zasad może pociągać realne skutki. - Zarówno mężczyznom, jak i kobietom zaleca się, aby nie nosili szortów ani bluzek bez rękawów, gdy udają się do budynków rządowych, zakładów opieki zdrowotnej lub centrów handlowych. Jeśli nie ubierzesz się schludnie, możesz zostać poproszony o ich opuszczenie lub dostaniesz odmowę wstępu do tych miejsc - można przeczytać dalej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Problemem chorwackiej kibicki jest przede wszystkim publiczny charakter sesji zdjęciowych. Nawet jeśli policja ich nie odnotowała, to za dowód mogą posłużyć zdjęcia, które Knoll sama udostępniła.

Więcej o: