Zaśpiewał hymn i zniknął ze składu. Selekcjoner wyjaśnił tajemnicze zajście

- Yassine Bounou doznał kontuzji w ostatnich minutach meczu z Chorwacją. Po kilku minutach rozgrzewki zaczął się źle czuć i zapytał, czy mogę go zmienić - wyjaśnił Walid Regragui, selekcjoner reprezentacji Maroka po meczu z Belgią (2:0), tłumacząc zmianę w bramce na chwile przed rozpoczęciem spotkania.

Maroko sprawiło sporą sensację w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze i pokonało 2:0 Belgię po bramkach Abdelhamida Sabiriego oraz Zakarii Aboukhlala. Ta wygrana sprawiła, że podopieczni Walida Regraguiego są blisko awansu do fazy pucharowej mundialu. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce grupowych zmagań, gdzie Maroko zagra z Kanadą, a Belgia będzie walczyć o awans w starciu z Chorwacją.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Wiadomo, dlaczego Yassine Bounou nie zagrał przeciwko Belgii. Doniesienia medialne się potwierdziły

Jedną ze sporych niespodzianek przy okazji meczu Maroka z Belgią była absencja Yassine'a Bounou. Bramkarz Sevilli był awizowany w podstawowej jedenastce Maroka, pojawił się na rozgrzewce i śpiewał hymn narodowy wraz z drużyną. Tuż przed początkiem meczu doszło jednak do zmiany bramkarza i w miejsce Bounou zagrał Munir Mohamedi. To było spore zaskoczenie także dla komentatorów TVP, Mateusza Borka i Marcina Żewłakowa, którzy zauważyli tę zmianę dopiero w okolicach 20. minuty.

Co stało za zmianą bramkarza w ostatniej chwili? Portal relevo.com oraz telewizja beIN Sports informowały, że Yassine Bounou miał zawroty głowy, spowodowane silnymi lekami przeciwbólowymi, które miały uśmierzyć ból biodra.

Sprawę z bramkarzem Sevilli wyjaśnił Walid Regragui na pomeczowej konferencji prasowej. - Bounou doznał kontuzji w ostatnich minutach meczu z Chorwacją. Powrót do zdrowia zajął mu trzy dni. Rozgrzewał się, a po kilku minutach zaczął się źle czuć i zapytał, czy mogę go zmienić - powiedział.

- Doceniam postawę Munira Mohamediego, bo wykonał świetną pracę w trakcie spotkania - dodał Walid Regragui. Czas pokaże, czy Yassine Bounou będzie gotowy na decydujący mecz z Kanadą, czy też ponownie zastąpi go Munir Mohamedi. Mecz Kanada - Maroko odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godz. 16:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: