Parodia w meczu Polaków. Chciał przysymulować. Został pośmiewiskiem

Spotkanie Polski z Arabią Saudyjską obfitowało w ogromną ilość emocji. Stawka tego pojedynku była bardzo duża, co było widać na boisku. Nie brakowało w tym spotkaniu również sytuacji niecodziennych. Jeden z Saudyjczyków został zaatakowany przez... powietrze. Jego zachowanie kandyduje do miana symulki turnieju.

Reprezentacja Polski wygrała pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza nie mieli łatwej przeprawy w meczu z Arabią Saudyjską, jednak finalnie udało się zdobyć trzy punkty i zająć fotel lidera grupy C. Bramki dla biało- czerwonych zdobyli Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski, który został wybrany zawodnikiem meczu.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Reprezentant Arabii Saudyjskiej zaatakowany przez... powietrze

W spotkaniu Polski z Arabią nie brakowało sytuacji trudnych do oceny. Wydaje się, że już w pierwszej połowie z czerwoną kartką boisko powinien opuścić Matty Cash. Poza tym rzut karny podyktowany za faul Krystiana Bielika był bardzo "miękki". Mecz odbywał się na dużej intensywności zwłaszcza w pierwszej połowie, co pokazuje rekord żółtych kartek na mundialu.

Reprezentanci Arabii Saudyjskiej sfrustrowani wynikiem spotkania postanowili jakoś zmienić sposób gry. Zaczęli grać częściej pod faul, aby wywalczyć jakiś stały fragment gry i zbliżyć się do pola karnego Polaków. Niestety czasami wychodziło to komicznie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy doszło do starcia pomiędzy Piotrem Zielińskim a Abdulelahem Al Malkim. Zawodnicy walczyli w kontakcie o górną piłkę, jednak w pewnym momencie reprezentant Arabii upadł na ziemię i złapał się za twarz. Na zbliżeniu widać, że Zieliński nie wykonał ruchu, a jednie musnął łokciem nacierającego na niego rywala. Sędzia przerwał grę gwizdkiem i podyktował rzut wolny dla Arabii. Na szczęście obyło się bez upomnienia dla naszego reprezentanta. 

Kto awansuje do 1/8 finału MŚ?

Do końca rozgrywek w grupie C pozostała jedna kolejka. Na ten moment liderem grupy są reprezentanci Polski z dorobkiem czterech punktów. Tuż za nimi znajdują się Argentyńczycy z trzema punktami. Z takim samym dorobkiem, ale gorszym bilansem bramkowym na miejscu trzecim są reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Tabelę zamyka Meksyk z jednym oczkiem i czysto matematycznymi szansami na awans do 1/8 finału.

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze Polska na stadionie 974 w Dosze zagra z Argentyną, a Arabia na Lusail Iconic Stadium podejmie Meksyk. Oba spotkania odbędą się 30 listopada o godzinie 20.

Więcej o: