Czesi zachwyceni Szczęsnym i Lewandowskim. Na koniec zadali najważniejsze pytanie

Dziennikarz czeskiego portalu Isport.blesk.cz nie mógł się nachwalić Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego po meczu Polski z Arabią Saudyjską na mundialu. Na koniec Czech zapytał jednak, czy ta dwójka wystarczy nam do osiągnięcia korzystnego rezultatu w meczu z Argentyną.

Nie tylko polskie i saudyjskie media opisały to, co wydarzyło się w sobotę na Education City Stadium. O zwycięstwie drużyny Czesława Michniewicza z Arabią Saudyjską 2:0 napisali też m.in. Czesi. Portal Isport.blesk.cz cały artykuł poświęcił bohaterom naszego zespołu: Robertowi Lewandowskiemu i Wojciechowi Szczęsnemu.

Zobacz wideo Saudyjczycy kpią z Roberta Lewandowskiego. Skreślili "Where is Messi"

"Polscy kibice stanowili krople w morzu wobec ponad 40 tys. saudyjskich kibiców, ale ostatecznie to oni świętowali wygraną 2:0. Zawdzięczali ją głównie dzięki Lewandowskiemu oraz kapitalnym paradom Szczęsnego" - czytamy w tekście.

Rosjanin przepytał Szczęsnego po meczu. Aż trudno uwierzyć w jego pytaniaRosjanin przepytał Szczęsnego po meczu. Aż trudno uwierzyć w jego pytania

"Jeśli chodzi o Lewandowskiego, to Polacy bardzo skorzystali na jego ciężkiej pracy. Napastnik Barcelony nie tylko strzelił gola, ale wypracował też pierwszą bramkę, którą zdobył Piotr Zieliński. Lewandowski pokazał, że może być liderem, który zdecyduje o wyniku tak wyrównanego meczu jak ten sobotni. Jeśli masz w składzie takiego piłkarza, śmiało możesz marzyć o awansie z grupy, mimo że w ostatniej kolejce czeka cię tak trudne wyzwanie" - dziennikarz chwalił naszego napastnika.

Czesi pochwalili Lewandowskiego i Szczęsnego

I dodał: "Jeśli wykluczymy faworytów takich jak Brazylia czy Francja, to w meczach mundialu o wynikach najczęściej decydują detale. Saudyjczycy lepiej bawili się na trybunach i na boisku, ale to Polacy mieli lepszych piłkarzy i ich gwiazdy zdecydowały o ich zwycięstwie. Jeśli ma się w składzie tak dobrych piłkarzy, zawsze jest się bliżej sukcesu".

Na koniec Czech zadał jednak zasadnicze pytanie. "Ciekawe tylko, czy na tak wielkiego przeciwnika jak Argentyna, wystarczy dwóch piłkarzy z najwyższej półki?" - podsumował artykuł.

Francja zagra dodatkowy mecz na MŚ 2022. Dla wybranychFrancja zagra dodatkowy mecz na MŚ 2022. Dla wybranych

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Polacy są liderem naszej grupy z czterema punktami na koncie. Po trzy punkty mają Argentyna oraz Arabia Saudyjska, a tylko jeden Meksyk. W środę o 20:00 w ostatniej kolejce zagramy z Argentyną.

Więcej o: