Nawet Portugalczycy są zadziwieni Cristiano Ronaldo. Pomnik kruszeje

- Pamiętajmy, że rozmawiamy o człowieku, który za chwilę będzie miał 38 lat. To normalne, że nie jest już tak dobry jak wcześniej. Problem w tym, że chyba on sam tego nie dostrzega - tak o Cristiano Ronaldo wypowiedział się jeden z portugalskich dziennikarzy. I to nie jedyny krytyczny głos z tego kraju względem byłego już napastnika Manchesteru United.

- Cristiano Ronaldo powinien być częścią drużyny narodowej, ale nie powinien być już zawodnikiem pierwszego składu. Nie jest już tak efektywny jak kiedyś. Ale to normalne. Mówimy w końcu o 37-latku - w rozmowie z portalem The Athletic powiedział Diogo Campo, kibic reprezentacji Portugalii.

Zobacz wideo Saudyjczycy kpią z Roberta Lewandowskiego. Skreślili "Where is Messi"

I dodał: - Ronaldo wciąż ma wielki wpływ na reprezentację, ale ludzie dostrzegają jego zachowania. Kiedy nie dostaje podania, wpada w szał. Kiedy marnuje okazję bramkową, kiedy mógł podać piłkę do lepiej ustawionego kolegi, w ogóle się nie przejmuje.

Portal The Athletic opisał stosunek portugalskich kibiców do Ronaldo. Dziennikarze sprawdzili, czy gwiazdor jest wciąż uwielbiany w swoim kraju, czy zwłaszcza ostatnie wydarzenia wpłynęły na jego wizerunek. 37-latek udzielił ostatnio kontrowersyjnego wywiadu, po którym Manchester United rozwiązał z nim kontrakt. 

Ale Ronaldo zawodził nie tylko w klubie. Meczem z Ghaną na mundialu (3:2) napastnik przerwał też złą passę w kadrze. 37-latek miał za sobą serię trzech meczów bez gola w reprezentacji. Ostatni raz trafił w niej na początku czerwca w meczu Ligi Narodów ze Szwajcarią (4:0).

Portugalczycy krytykują Ronaldo

Ronaldo zdobył wtedy dwie bramki i do meczu z Ghaną były to jego jedyne gole w ciągu ostatni dziewięciu występów w kadrze. Chociaż były już napastnik Manchesteru United wciąż był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Portugalii, to jego wpływ na nią zdecydowanie spadł, a w kraju rozpoczęła się dyskusja, czy 37-latek powinien mieć jeszcze miejsce w wyjściowej jedenastce.

- Nikt nie rozumie tego, co Ronaldo chciał zyskać ostatnim zachowaniem. Wydaje się, że on ma problemy ze zrozumieniem i zaakceptowaniem tego, że nie jest już najlepszy na świecie - powiedział portugalski ekspert Tom Kundert.

I dodał: - Ronaldo, mimo swoich wad, był kimś, na kogo rodzice wskazywali swoim dzieciom i mówili: "spójrzcie, gdzie dojdziecie, jeśli będziecie ciężko pracować". Ronaldo był bohaterem narodowym. W ostatnich miesiącach jego wizerunek jednak mocno ucierpiał. Nikt nie patrzy już na niego jak na wielkiego profesjonalistę.

- Wiek dotyka każdego. Nawet Cristiano Ronaldo. Pamiętajmy, że rozmawiamy o człowieku, który za chwilę będzie miał 38 lat. To normalne, że nie jest już tak dobry jak wcześniej. Problem w tym, że chyba on sam tego nie dostrzega - podsumował portugalski dziennikarz David Novo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.