Dantejskie sceny na trybunach podczas meczu Argentyny z Meksykiem [WIDEO]

W trakcie meczu Argentyny z Meksykiem doszło do awantury na trybunach stadionu w Lusajl. Już w pierwszej połowie kibice obu drużyn wzniecili zamieszki. Potrzebna była interwencja ochrony.

W spotkaniu drugiej kolejki grupy C na mistrzostwach świata rywalizowały Argentyna i Meksyk. Przed tym meczem w nieco lepszej sytuacji byli Meksykanie, którzy zremisowali w pierwszej kolejce 0:0 z Polską. Argentyńczycy z kolei musieli wygrać, by być jeszcze w grze o awans do fazy pucharowej mundialu. Na start turnieju dość niespodziewanie przegrali 1:2 z Arabią Saudyjską.

Zadyma na meczu Argentyny z Meksykiem. Kibice pobili się na trybunach

Nic więc dziwnego, że zarówno piłkarzom, jak i kibicom z Argentyny bardzo zależało na wyniku. Gdy pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, na stadionie zaczęło się robić coraz bardziej nerwowo. I mowa tu nie tylko o murawie, ale też trybunach, gdzie meksykańscy i argentyńscy kibice zaczęli rozstrzygać o wyniku meczu między sobą. Nagrania z zamieszek pojawiły się w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że potrzebna była interwencja ochrony. Osoby biorące udział w bójce zatrzymano. Jak widać na nagraniach, niektórzy doznali poważnie wyglądających obrażeń ciała.

Nie wiadomo, czy w związku z całą sytuacją dokonano aresztowań. Najprawdopodobniej nie zatrzymano żadnego z meksykańskich fanów, o czym poinformował Marcelo Ebrard Casaubon, sekretarz spraw zagranicznych Meksyku. - Władze Kataru poinformowały mnie, że żaden Meksykanin nie został zatrzymany podczas mistrzostw świata - napisał w mediach społecznościowych.

W meczu Argentyny z Meksykiem to, co najciekawsze, działo się w drugiej połowie. W 64. minucie wynik otworzył Lionel Messi, a w 88. minucie Enzo Fernandez zdobył bramkę na 2:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Obie drużyny ciągle mają szanse na awans 1/8 finału. W ostatniej kolejce Meksyk zagra z Arabią Saudyjską, a Argentyna z Polską. Relację tekstową z obu spotkań będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.