Żałość Meksyku na MŚ. Jest bardzo źle

Meksyk nie strzelił gola w żadnym z czterech ostatnich meczów na mistrzostwach świata. Ich licznik bez trafienia przekroczył 400 minut. Ostatnim strzelcem w ich barwach na mundialu był Javier Hernandez, który pokonał bramkarza Korei Południowej na MŚ w Rosji w 2018 roku.

Piętrzą się problemy Meksyku przed starciem z Arabią Saudyjską w trzeciej kolejce grupy C. Meksyk po remisie 0:0 z Polską i porażce z Argentyną 0:2, musi liczyć na korzystny wynik reprezentacji Polski z Argentyną oraz samemu pokonać zespół Herve Renarda, żeby awansować do 1/8 finału. By tego dokonać, trzeba jednak strzelać gole, a meksykańscy piłkarze mają z tym problemy.

Dramat Meksyku. Długa seria bez gola

O ile przed turniejem w Katarze polskim kibicom Meksyk mógł kojarzyć się z ofensywną grą, pełną polotu i fantazji, nastawioną na zdobywanie bramek, rzeczywistość te poglądy zweryfikowała. I to dość brutalnie. Meksykanie na trafienie na MŚ czekają od ponad 400 minut. Dokładnie od 66. minuty starcia z Koreą Południową podczas drugiej kolejki fazy grupowej mundialu w Rosji. Gola strzelił wówczas Javier Hernandez, którego Gerardo "Tata" Martino nie zabrał na mistrzostwa świata w Katarze. Meksykanie w 2018 wyszli z grupy, lecz odpadli w 1/8 finału po przegranej 0:2 z Brazylią.

"Meksyk jest na krawędzi", "Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji", "Zapomnieliśmy o najważniejszej maksymie piłki nożnej" - to niektóre ze zwrotów krytykujących Meksyk po porażce z Argentyną 0:2, w tamtejszych mediach.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Meksykańska prasa zmieniła nieco narrację po wiadomościach, które ukazały się po meczu Polski z Arabią Saudyjską (2:0). Dziennikarze krytykowali Biało-Czerwonych za styl gry. "To była zbyt duża kara dla drużyny z Bliskiego Wschodu, która praktycznie przez całe spotkanie była lepsza od Polski. Podopieczni 'białego magika' Herve Renarda intensywnością, agresją i ogromną pewnością siebie zagłuszyli zespół z Europy i zasłużyli na lepszy wynik", napisał tamtejszy dział ESPN

Tabela grupy C na MŚ w Katarze:

1. Polska - 4 punkty, bramki 2:0
  2. Argentyna - 3 punkty, bramki 3:2
  3. Arabia Saudyjska - 3 punkty, bramki 2:3
  4. Meksyk - 1 punkt, bramki 0:2

Meksyk, by awansować, musi wygrać z Arabią Saudyjską. W dodatku musi liczyć na to, że Polska pokona Argentynę. Jeśli w meczu Polski padnie remis lub wygra Argentyna, to wtedy o 2. miejscu w grupie zdecyduje bilans bramkowy.

W środę 30 listopada, w ostatniej kolejce rywalizacji grupy C Polska zagra z Argentyną, a Arabia Saudyjska z Meksykiem. Początek meczów o 20:00.