Van Basten zjechał van Dijka. A ten mu się odwinął. Mocno

- On tylko czekał i patrzył, jak Valencia strzela - tak Marco van Basten skrytykował postawę Virgila van Dijka w meczu Holandii z Ekwadorem (1:1) na mistrzostwach świata w Katarze. Jak na te słowa zareagował obrońca Liverpoolu? - Nie sądzę, żeby on kiedykolwiek powiedział o kimś pozytywnie - stwierdził van Dijk w rozmowie z Voetbal International.

Reprezentacja Holandii wciąż nie jest pewna awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze z pierwszego miejsca. Kadra prowadzona przez Louisa van Gaala wygrała 2:0 z Senegalem w pierwszej kolejce, a w drugim meczu zremisowała 1:1 z Ekwadorem. Wtedy jedyną bramkę dla Holendrów zdobył Cody Gakpo.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Van Basten krytykuje postawę van Dijka przeciwko Ekwadorowi. Odpowiedź? "Łatwo mówić takie rzeczy w studiu"

Marco van Basten w studiu NOS ostro skrytykował Virgila van Dijka po meczu Holandii z Ekwadorem (1:1). Legendarny napastnik przyznał wprost, że nie podobała mu się gra zawodnika Liverpoolu. - On tylko czekał i patrzył, jak Valencia strzela. Na co on patrzy? On musi podejmować inicjatywę, a nie bierze na siebie roli lidera. Tylko mówi, a niewiele robi. Van Dijk musi brać większą odpowiedzialność na siebie, bo wszyscy inni zawodnicy na tym cierpią. Musi przewodzić na boisku - powiedział.

- Virgil van Dijk jest najlepszym zawodnikiem w drużynie, ale jeśli zobaczysz, co on robi w posiadaniu piłki, to po prostu klepie piłkę do zawodników obok. Jest zdecydowanie za wolny i tylko podaje do Nathana Ake lub Jurriena Timbera. On musi wziąć na siebie dużo większą odpowiedzialność. Często jestem krytyczny wobec van Dijka, choć jest bardzo dobrym zawodnikiem. Niech chociaż raz poda piłkę do przodu - stwierdził van Basten.

Virgil van Dijk odniósł się do wypowiedzi van Bastena w pomeczowym wywiadzie dla "Voetbal International". - Nie sądzę, żeby on kiedykolwiek powiedział o kimś pozytywnie. Co mam z tym zrobić? Łatwo mówić takie rzeczy, siedząc w studiu. Co mam zrobić z tą informacją? Prowadzę drużynę w najlepszy możliwy sposób - stwierdził van Dijk. A jak kapitan Holendrów odniósł się do niezadowalających występów na katarskim mundialu? - Nie ma wielu drużyn, które są doskonałe na turnieju. Mamy nadzieję, że przed kolejnym meczem znajdziemy trochę formy i będziemy spójni w działaniach - podsumował.

Holandia zagra ostatni mecz z Katarem w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. To spotkanie odbędzie się we wtorek 29 listopada o godz. 16:00. Kadra prowadzona przez Louisa van Gaala musi wygrać mecz z gospodarzami, żeby mieć zapewniony awans i żeby jednocześnie nie spoglądać na wynik drugiego meczu w grupie pomiędzy Ekwadorem a Senegalem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.