Arabia Saudyjska reaguje na mecz z Polską na MŚ 2022

"Reprezentacja Polski wyhamowała znakomity start reprezentacji Arabii Saudyjskiej" - czytamy w saudyjskich mediach. Tamtejsi dziennikarze zwracają uwagę, że ich reprezentacja zaprezentowała się dobrze i dzielnie walczyła, ale Polacy wykorzystali dwa błędy w obronie Saudyjczyków, przez co ci muszą poczekać na awans.

"Saudi Gazette" ograniczyła się tylko do krótkiej notki o wyniku. W tytule czytamy jedynie, że "dzielni Saudyjczycy przegrali z Polską". Z kolei "Arab News" skupił się przede wszystkim na golu Roberta Lewandowskiego. Dla kapitana polskiej kadry to był pierwszy gol w finałach mistrzostw świata. "Lewandowski uronił łzy po zdobyciu gola w 82. minucie. Pobiegł w kierunku narożnika z wyciągniętymi ramionami, po czym pozostał bezwładny na boisku, gdy koledzy z drużyny rzucili się, by mu pogratulować. Wstał, przetarł twarz i posłał tłumowi buziaka" – napisano. Autor dodał również, że to Lewandowski asystował przy pierwszym golu Piotra Zielińskiego.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Saudyjskie media po porażce z Polską. "Polska się męczyła"

"Polska męczyła przez długi czas na Education City Stadium, podczas gdy saudyjska drużyna była popychana do przodu przez entuzjastycznych fanów w meczu, który wydawał się być meczem u siebie" – czytamy w tekście. Serwis "Goalzzz" napisał, że "Arabia Saudyjska nie powtórzyła swojego słynnego zwycięstwa nad Argentyną" i nie zdobyła "kolejnego skalpu". Duży udział w tym miał Wojciech Szczęsny, który zdaniem Saudyjczyków "fachowo obronił rzut karny Salema Al Dawsariego i szybko wrócił do obrony, by w jakiś sposób odbić strzał Mohammeda Al Breika".

"Polska, która w pierwszym meczu zremisowała 0:0 z Meksykiem, po wprowadzeniu od początku Arkadiusza Milika była bardziej ofensywna. Cofnęli się w drugiej połowie, ale Milik uderzył w poprzeczkę, a Lewandowski trafił w słupek. Saudyjczycy mogli zostać pierwszą drużyną w Katarze, która zapewniła sobie miejsce w fazie pucharowej dzięki zwycięstwu. Walczyli ciężko i stworzyli kilka dobrych okazji, ale zostali spowolnieni przez serię drobnych kontuzji w dręczącym, ale fascynującym meczu" – oceniono.

Portal alwatan.com.sa pisze, że "Reprezentacja Polski wyhamowała znakomity start reprezentacji Arabii Saudyjskiej, a 'Sokoły' straciły możliwość wczesnego awansu do 1/8 finału na MŚ 2022 w Katarze". "Mimo przegranej Arabia Saudyjska rozegrała wspaniały mecz, będąc lepszym zespołem, tyle że Polska skorzystała z dwóch ataków i dwóch błędów w obronie 'Sokołów'. Szczęścia zabrakło w 45. minucie, kiedy polski bramkarz obronił rzut karny wykonany przez Salema Al Dawsariego" – dodano.

Polska jest liderem grupy C z czterema punktami na koncie. Arabia Saudyjska jest druga z trzema punktami. Jeden punkt ma Meksyk, a zero Argentyna. Meksykanie i Argentyńczycy rozegrają mecz między sobą w sobotę o godzinie 20. W ostatniej kolejce Polacy zagrają z Argentyną, a Saudyjczycy z Meksykiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.