Piękny gest Arabii Saudyjskiej przed meczem z Polską

Piłkarze Arabii Saudyjskiej przed meczem z polską wykazali się ładnym gestem dla kontuzjowanego kolegi. Obrońca Yasser Al-Shahrani poważnie ucierpiał w meczu z Argentyną (2:1) i na tym mundialu już nie zagra.

Arabia Saudyjska w drugiej kolejce mistrzostw świata w Katarze rozgrywa mecz z Polską. Już przed spotkaniem piłkarze prowadzeni przez Herve Renarda pokazali piękny gest w kierunku kontuzjowanego kolegi. 

Zobacz wideo Robert Lewandowski wyszedł do dziennikarzy i powiedział: To boli

Piłkarze Arabii Saudyjskiej wspierają kontuzjowanego kolegę

Yasser Al-Shahrani nie zagra już na katarskim mundialu. Obrońca doznał bardzo groźnej kontuzji w meczu z Argentyną (2:1), kiedy to zderzył się z własnym bramkarzem. Piłkarz ma złamaną szczękę i kości policzkowe. Tuż po spotkaniu został przetransportowany do szpitala, a jego dalsze leczenie odbywać się będzie w Arabii Saudyjskiej. Przed meczem z Polską reprezentacja Herve Renarda wykazała się pięknym gestem, wychodząc z koszulką z nazwiskiem kolegi z kadry, dla którego turniej w Katarze już się skończył.

Okazuje się, że kibice Arabii Saudyjskiej mieli problemy z oglądaniem mundialu, wszystko przez politykę. Prawa do transmitowania meczów mundialu na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej posiada katarska firma BeIN Sports, której właścicielem jest prezydent Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelafi. Mecze transmitowane są za pośrednictwem platformy streamingowej TOD TV, która 22 spotkania mistrzostw udostępniła kibicom za darmo, ale kolejne 42 pozostały płatne. Jak informuje "The Athletic" władze BeIN Sports na godzinę i 15 minut przed pierwszym meczem mundialu dowiedziały się, że ich platforma została zablokowana w Arabii Saudyjskiej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Polska prowadzi 1:0 z Arabią Saudyjską. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: