Korea Północna bojkotuje MŚ w Katarze. Na swój sposób

Mundialowa gorączka objęła nawet Koreę Północną. W kraju normalnie transmitowane są turniejowe mecze. Jest jednak kilka wyjątków. Jak się okazuje, Korea Północna bojkotuje MŚ na swój sposób.

Czy w Korei Północnej można oglądać katarskie mistrzostwa świata? Ano można. Krajowe władze hojnie udostępniły obywatelom transmisje z turnieju. Mimo wszystko nie każdy mecz uda im się obejrzeć. Reprezentacje trzech krajów nie pojawią się w telewizorach Koreańczyków.

Zobacz wideo Katar. W tych miejscach mieszkają i trenują polscy piłkarze

Korea Północna transmituje mecze w pewnymi wyjątkami

Jaka sytuacja panuje w teorii w Korei Północnej wiadomo - chociaż w praktyce niekoniecznie, gdyż kraj skrupulatnie ukrywa pewne fakty przed światem zewnętrznym. Okazuje się jednak, że państwowe władze zezwoliły na transmisje z trwającego mundialu w Katarze, co wcale nie musiało być tak oczywiste.

Korea Północna nie załapała się rzecz jasna na turniej, ale jej obywatele mogą oglądać niemal wszystkie mecze rozgrywek. Na trzy konkretne reprezentacje narzucono jednak blokadę. Mowa o USA, Korei Południowej oraz Japonii.

Więcej treści sportowych na Gazeta.pl.

Informację potwierdziła telewizja z Korei Południowej - KBS TV. Dla Korei Północnej trzy wymienione państwa to polityczni rywale, wobec czego zdecydowano się wyłączyć ich występy z transmisji.

Korea Północna zagrała na mundialu dwa razy - po raz ostatni w 2010 roku. Swój najlepszy wynik osiągnęła na tym wcześniejszym, w 1966 roku. Na mistrzostwach świata w Anglii Koreańczycy doszli aż do ćwierćfinałów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.