Trener Kanady powiedział jedno słowo za dużo. Chorwaci mu nie darowali. Dosadna odpowiedź

Mecz Chorwacji z Kanadą zapowiada się znakomicie. Zespoły nie zdołały odnieść zwycięstw w pierwszej serii spotkań, wobec czego ich starcie może zaważyć o kwestii pozostania na mistrzostwach. Atmosferę podgrzewają przedmeczowe wypowiedzi i komentarze.

Wypowiedź Johna Herdmana po meczu Kanady z Belgią poniosła się szerokim echem w kręgach piłkarskich. Choć niejeden fan piłki nożnej uśmiechnął się pod nosem, to powodów do śmiechu ewidentnie nie mają chorwackie media. Te udowodniły, że w gorących dyskusjach wokół meczu Kanady z Chorwacją jeńców brać nie będą.

Zobacz wideo Katar. W tych miejscach mieszkają i trenują polscy piłkarze

Kanada udowodniła, że w piłkę grać potrafi i choć nie zdołała pokonać Belgii w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata, to za sam styl spłynęło do nich wiele pochwał. Motywację i charakter drużyny podparł swoimi słowami jej trener, John Herdman: "Powiedziałem im (piłkarzom), że zasługujemy, by tu być i idziemy rozj*bać Chorwację". 

Później Herdman tłumaczył się z pomeczowego wywiadu, zaznaczając, że jego wypowiedź nie miała na celu urazić, ani znieważyć Chorwatów. Mimo wszystko iskra już poszła, a chorwackie media nie odpuściły szkoleniowcowi zuchwałych słów. Z agresywną kontrą wyszedł dziennik 24sata, którego piątkowa okładka mocno ugodziła w osobę Herdmana.

Więcej treści sportowych na Gazeta.pl.

Louis van Gaal przytulił dziennikarza na konferencjiVan Gaal wzruszył się na konferencji. Niezwykła reakcja na słowa dziennikarza [WIDEO]

Ten został na niej przedstawiony nago z zasłoniętymi ustami i przyrodzeniem. Jeszcze bardziej wymowny jest sam tytuł: "Może i masz język, ale czy masz też jaja?". Sam trener Chorwacji, Zlatko Dalić, skomentował słowa rywala, mówiąc że Chorwaci udowodnią swoje na boisku. Mimo wszystko krajowe gazety wybrały znacznie ostrzejszą retorykę. Bez litości dla Herdmana. 

Oby takie akcenty wpłynęły tylko i wyłącznie na samą jakość sportową piłkarskiego widowiska, mobilizując zawodników obu stron. Po dwóch meczach w Grupie F padł na razie tylko jeden gol. Boisko jak zawsze będzie najsprawiedliwszym rozjemcą takowego sporu. Spotkanie Kanady z Chorwacją odbędzie się 27 listopada o godzinie 17:00. 

Iran uciszył walijskich kibiców. Ich reakcja po meczu budzi szacunekIran uciszył walijskich kibiców. Ich reakcja po meczu budzi szacunek

Więcej o: