Nowe wieści ws. kontuzji Neymara. Selekcjoner reprezentacji Brazylii zabrał głos

- Nie martwcie się, Neymar dalej będzie grał na mistrzostwach świata. Możecie być tego pewni, że wystąpi w kolejnych meczach - tak Tite, selekcjoner reprezentacji Brazylii, krótko skomentował uraz Neymara na konferencji prasowej po meczu z Serbią (2:0). Neymar opuścił boisko w 79. minucie po starciu z Nikolą Milenkoviciem.

Brazylia pokonała 2:0 Serbię w pierwszym meczu grupy H mistrzostw świata w Katarze. Oba gole dla kadry prowadzonej przez Tite strzelił Richarlison. Szczególnie drugie trafienie napastnika Tottenhamu było wyjątkowej urody, ponieważ uderzył z półobrotu w polu karnym i nie dał szans Vanji Milinkoviciowi-Saviciowi na skuteczną interwencję. Kibice mieli jednak słodko-gorzkie nastroje, ponieważ Neymar zszedł z boiska w 79. minucie z powodu problemów z kostką.

Zobacz wideo To może być joker reprezentacji Polski w meczu z Arabią. „Ma swój czas"

Tite mówi o urazie Neymara. Optymistycznie. "Dalej będzie grał na mundialu"

Neymar szybko otrzymał okład z lodem po opuszczeniu boiska, ale musiał mu pomagać fizjoterapeuta, gdy już schodził do szatni. Pierwsze diagnozy od Rodrigo Lasmara, lekarza reprezentacji Brazylii, nie napawały optymizmem. - Neymar skręcił kostkę i pojawił się obrzęk. Pierwsze objawy są niepokojące. Neymar będzie teraz pracował z fizjoterapeutą, ale trzeba poczekać 24-48 godzin na lepszą diagnozę. On czuł ten ból przez cały mecz, ale pozostał na boisku, by pomóc drużynie. To niezwykłe - mówił Lasmar w rozmowie z radiem Itatiaia.

Tite, selekcjoner reprezentacji Brazylii zabrał głos nt. kontuzji Neymara w trakcie pomeczowej konferencji prasowej. - Nie martwcie się, Neymar dalej będzie grał na mistrzostwach świata. Możecie być tego pewni, że wystąpi w kolejnych meczach - stwierdził Tite. Fabrizio Romano informuje, że Neymar nie chciał komentować swojej sytuacji zdrowotnej w rozmowach z dziennikarzami. Warto dodać, że Brazylia straciła Neymara w trakcie mundialu w 2014 roku, kiedy w ćwierćfinałowym starciu z Kolumbią (2:1) Camilo Zuniga uszkodził trzeci kręg lędźwiowy. 

Reprezentacja Brazylii zagra kolejny mecz na mistrzostwach świata w Katarze w poniedziałek 28 listopada o godz. 17:00, a jej rywalem będzie Szwajcaria, która w pierwszej kolejce pokonała 1:0 Kamerun po golu Breela Embolo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.