Piłkarz Ghany "ukradł" cieszynkę Cristiano Ronaldo. Wymowna reakcja Portugalczyka [WIDEO]

Ghana powalczyła z Portugalią, ale ostatecznie uległa 2:3. W końcówce zespół z Afryki złapałkontakt z rywalem za sprawą bramki Bukariego. Ten po strzeleniu gola cieszył się z niego dokładnie tak samo, jak zwykł to robić Cristiano Ronaldo.

Mecz Portugalii z Ghaną rozkręcał się długo, ale w drugiej połowie kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Portugalczyków na prowadzenie wyprowadził Cristiano Ronaldo po tym, jak wykorzystał kontrowersyjny rzut karny. Został tym samym pierwszym w historii piłkarzem, który strzelał gole na pięciu kolejnych mundialach. Zaczął w 2006 roku, a potem trafiał do siatki w 2010, 2014, 2018 i w końcu w 2022 roku.

To była 65. minuta. W 73. minucie Ghana wyrównała po bramce Andre Ayewa, ale zaledwie pięć minut później Portugalię na prowadzenie znowu wyprowadził Jorge Felix. Na domiar złego, Zaledwie dwie minuty później było już 3:1 po golu Rafaela Leao.

Cieszył się jak Ronaldo na jego oczach

Wydawało się, że Portugalia zamknęła ten mecz, ale Ghana napędziła im jeszcze strachu. W 89. minucie do siatki trafił Osman Bukari i natychmiast po tym zaskoczył publiczność. Zwykle w takich sytuacjach piłkarze natychmiast wracają na swoją połowę, żeby jak najszybciej zacząć grę od środka i powalczyć o wyrównanie. Zamiast tego Bukari podbiegł do linii bocznej i… cieszył się z gola dokładnie w taki sam sposób, jak robi to Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, kamery pokazały reakcję Portugalczyka, który machnął ręką i był wyraźnie podirytowany. Ale trudno stwierdzić, czy zdenerwował się faktem, że Bukari cieszył się z bramki tam samo jak on, czy tym, że Portugalia straciła bramkę.

Ostatecznie Portugalia wygrała 3:2 i została liderem grupy H. Portugalczycy zagrają jeszcze z Urugwajem i Koreą Południową.